14 روش برای آزمایش یک پیشنهاد قبل از تلاش برای فروش آن در یک بازار جدید

14 روش برای آزمایش یک پیشنهاد قبل از تلاش برای فروش آن در یک بازار جدید
در این پست می‌خوانید:

قبل از ورود به یک بازار کاملاً جدید برای فروش یک محصول یا خدمات موجود، برای یک شرکت مهم است که بفهمد مخاطبان جدید چگونه به ارائه آن واکنش نشان خواهند داد. در حالی که اکثر شرکت‌ها هنگام توسعه محصولات یا خدمات خود، تحقیقات زیادی در مورد مصرف‌کننده و بازار انجام می‌دهند آزمایش‌هایی را برای اطمینان از حل مشکلات صحیح و جلب نظر بازار هدف قبل از انتشار انجام می‌دهند، به همان اندازه مهم است که اندازه‌گیری آن‌ها چقدر خوب است. محصولات و خدمات در هنگام ورود به بازار جدید انجام خواهد شد. اعضای شورای شرکت های مختلفی تجربه و تخصص گسترده ای در زمینه عرضه محصولات دارند و بهترین راه ها را برای معرفی خدمات به مخاطبان جدید می دانند. در اینجا، 14 عضو بهترین راه‌ها را برای شرکت‌ها به اشتراک می‌گذارند تا تعیین کنند که مخاطبان در هنگام ورود به یک بازار کاملاً جدید، چگونه به یک محصول یا خدمات واکنش نشان خواهند داد.

1. از تحلیل رفتار استفاده کنید

تعیین میزان عملکرد یک محصول یا خدمات با مخاطبان جدید به بهترین وجه از طریق تجزیه و تحلیل رفتار انجام می شود. با استفاده از یک مدل انگیزشی، می‌توانید میزان علاقه احتمالی و همسو بودن یا نبودن آن خدمات یا محصول را با نیازهای مخاطب جدید تعیین کنید. سپس، می توانید توانایی رفتاری را در نظر بگیرید و بهترین راه را برای ترغیب مخاطب به عمل تعیین کنید.

2. پیشنهادات PPC را برای کالاهای D2C آزمایش کنید

هنگام توسعه سرویس‌ها و نرم‌افزارهای B2B به‌عنوان محصولات خدماتی، اغلب از یک برنامه کوچک  یا آزمایشی برای آزمایش بازار قبل از راه‌اندازی عمومی استفاده می‌کنیم. برای کالاهای D2C، بسته به مقیاس تولید یا بودجه مورد نیاز، ممکن است پیشنهادات پرداخت به ازای کلیک را آزمایش کنیم، که می تواند اطلاعات بیشتری در مورد عملکرد آنها از طریق تبلیغات قرار داده شده در پلتفرم های مختلف مانند تبلیغات گوگل و … به ما دهد.

3. به محصول یا خدمات بستگی دارد

راه اندازی یک خط خدمات به خوبی کار می کند. تست A/B برای محصولات مصرفی به خوبی کار می کند. گروه های تمرکز برای تست طعم محصولات غذایی به خوبی کار می کنند. برای برنامه‌ها، آزمایش‌های بتا که با گروه‌های آزمایشی با اندازه نمونه کوچک انجام می‌شوند کمک می‌کنند. به‌ویژه در مورد اشکالات و تضمین کیفیت فنی.

4. از مشتریان موجود بخواهید که آزمایش کننده باشند

اگر پایگاه مشتری فعلی دارید، آنها را به عنوان آزمایش کننده به فرآیندهای توسعه محصول خود دعوت کنید. در ازای بازخورد صادقانه و صریح در مورد محصول، به آنها تخفیف بدهید. اگر پایگاه موجود ندارید، می توانید همین کار را با نسخه عمومی یا با هدف قرار دادن یک لیست هدف خاص انجام دهید. بهترین بازخوردی که می توانید دریافت کنید از افراد واقعی است که از محصول استفاده می کنند.

5. به صدای مشتری توجه کنید

بهترین و مهمترین قدمی که باید هنگام معرفی محصول یا خدمات خود به مخاطبان جدید بردارید، از ترکیبی از تحقیقات کمی و کیفی برای شناسایی ارزش‌ها، نقاط تقاطع، نگرانی‌ها و محرک‌های مخاطب و همچنین فرصت‌هایی که با مخاطب دارید، استفاده کنید. با استفاده از این داده ها، می توانید محصول خود را به طور موثری موقعیت دهید.

6. تبلیغات گوگل 

آیا می خواهید نتایج را به جای چند روز در چند ساعت ببینید؟ پیام های محصول و خدمات جدید را با گذاشتن تبلیغات در مقابل مخاطبان خود در Google آزمایش کنید. عملکرد را با کلیک اندازه گیری کنید. این رایگان نیست، اما گروه‌های تمرکز یا روش‌های دیگر که هفته‌ها طول می‌کشد تا با اندازه‌های نمونه کوچک تکمیل شوند، هم نیستند. مهم نیست که بازدیدکننده را پس از کلیک کردن به کجا می فرستید.شما داده های خود را دریافت کرده اید.

 

 

فروش در بازار جدید

 

 

7. اینفلوئنسرها

کاشت محصول یا خدمات با تأثیرگذارانی که با مخاطبان جدید همسو هستند، یک راه کارآمد و زیرک برای آزمایش است. می‌توانید بازخورد مستقیمی از خود اینفلوئنسرها دریافت کنید و بینش‌های غنی را از جوامع پیروان آنها جمع‌آوری کنید، به‌ویژه آنهایی که در لایه‌های میکرو و نانو اینفلوئنسر هستند، که تمایل دارند بیشترین تعامل را با محتوای خود داشته باشند.

8. درک کنید که کدام کانال در مقابل شاخص مخاطب بالاتر است

برای آزمایش یک مخاطب جدید، شرکت باید بفهمد که کدام کانال (مثلاً تلویزیون، TikTok، Linkedin یا Meta) در کدام کانال بالاترین شاخص را دارد. هنگامی که این تعریف شد، یک تست A/B با موقعیت دهی های متعدد در این کانال ایجاد کنید. تبلیغات پویا متا روشی عالی برای شرکت‌ها است تا محصول یا خدمات خود را با مخاطبان جدید آزمایش کنند و از چندین تکرار برای یافتن مؤثرترین ترکیب استفاده کنند.

9. جمع آوری اطلاعات از طریق تحقیقات بازار

قبل از تلاش برای ورود به یک بازار جدید با مخاطبان جدید، باید تحقیقات بازار انجام شود تا حتی قبل از آزمایش، بدانید که آیا محصول شما مناسب است آیا رقابتی است، آیا نیاز فعلی را برآورده می کند و … . فرآیند تحقیقات بازار به جمع آوری اطلاعات نظری کمک می کند و اگر این داده ها به شما بگوید که این مخاطبان شما نیستند، ارزش آزمایش را ندارد.

10. تجزیه و تحلیل رقابتی 

اجرای یک تحلیل رقابتی در سطح صنعت کلیدی است. تجزیه و تحلیل در مورد همه رقبا نیز مفید است. سپس می توانید تمام نقاط ضعف آنها را شناسایی کنید و هر فرصتی را برای تقویت آنها از طریق ارائه محصول یا خدمات خود کشف کنید. اگر چندین شخصیت خریدار ایجاد کنید، همچنین متوجه خواهید شد که کدام مزایا برای مشتریان شما مهم است. این به شما کمک می کند تا پیشنهاد مناسب را ایجاد کنید.

11. از  فرمول آزمایش شده و واقعی استفاده کنید

نمایندگی هایی هستند که تجربه ورود به بازارهای جدید را دارند و فرمولی برای این دسته وجود دارد. آنها ظرفیت، حجم و شرایط بازار را تجزیه و تحلیل می کنند. تقاضا برای خدمات را با عوامل غیرمستقیم مطالعه کنید و در مورد رقبا تحقیق کنید. آنها می توانند از کارشناسان محلی که بازار را بهتر می شناسند، توصیه کنند. با ترکیب این دو عنصر، ما شروع به توسعه یک بازار جدید بدون هیچ آزمایشی می کنیم.

12. از تست POC و کمپین های آزمایشی استفاده کنید

تست اثبات مفهوم و کمپین‌های آزمایشی روش ارزشمندی را برای آژانس‌ها و مشتریانشان ارائه می‌کند تا ارزیابی کنند که پیام‌های بازاریابی مرتبط با محصولات و خدمات جدید چگونه با مخاطبان جدید طنین‌انداز می‌شوند. آزمایش POC همچنین می‌تواند بینشی در مورد نتایج اولیه ارائه دهد. این به کسب‌وکارها اطمینان می‌دهد که مخاطبان مناسبی را هدف قرار می‌دهند.

13. با مخاطبان احتمالی خود صحبت کنید

با اعضای مخاطبان احتمالی خود در جایی که هستند ملاقات کنید. به عنوان مثال، یکی از نمایندگی های ما صرفا به وکلا خدمات می دهد. شرکت در کنفرانس‌هایی که در آن وکلا نامیدی‌های خود را به اشتراک می‌گذارند، از نظر درک اینکه چگونه می‌توانیم خدمات خود را پیرامون این چالش‌ها ایجاد کنیم، بسیار ارزشمند بوده است. اگر نمی توانید شخصاً با آنها ملاقات کنید، نظرسنجی انجام دهید و داده های در دسترس عموم را از طریق شبکه های اجتماعی و غیره جمع آوری کنید.

14.  آهسته پیش بروید

بهترین راه این است که آن را آهسته انجام دهید. رفتن به یک صنعت جدید می تواند دشوار و پرهزینه باشد. دستیابی به جنبه های مماس مانند تخصص شخصی یا روابط حرفه ای در عرصه عادی شما، می تواند دشوار باشد. آزمایش آب با صرف زمان و منابع جزئی می تواند به تعیین هزینه های سخت شما قبل از غواصی در عمق کمک کند.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید