(CTA) CALL TO ACTION

(CTA) CALL TO ACTION
در این پست می‌خوانید:

 دلایل استفاده از CTA  در استراتژی های بازاریابی

با آسان‌تر کردن عمل فوری برای بینندگان با یک کلیک، می‌توانید استراتژی بازاریابی محتوای خود را پیش ببرید و سرنخ به دست آورید، تبدیل‌ها را افزایش دهید و بینندگان را به مشتریان وفادار و سفیران برند تبدیل کنید. جلب توجه مخاطبان و متقاعد کردن آنها برای ادامه تعامل با برند شما می تواند این روزها یک چالش باشد. انواع تاکتیک ها و استراتژی ها وجود دارد، اما همه نمی توانند موفق باشند. با این حال، اگر به درستی انجام شود، می توانید روی آن حساب کنید، استفاده از یک فراخوان استراتژیک یا CTA است.

Call-to-Action ) CTA) چیست؟

فراخوانی برای اقدام یک عبارت کوتاه در وب‌سایت، ایمیل یا سایر محتوای شما است که بازدیدکنندگان را تشویق می‌کند تا اقدامات مورد نظر خود را انجام دهند، که در نهایت به تعامل آنها با برند شما ادامه می‌دهد.
برای موثر بودن، یک فراخوان باید به وضوح آنچه را که بیننده شما می تواند با انجام اقدام فوری انتظار داشته باشد، بیان کند.
فراخوان برای اقدام می تواند متن، دکمه ها یا تصاویر قابل کلیکی باشد که بیننده شما را به مرحله بعدی که می خواهید بردارد هدایت کند. اساساً، CTA ها می توانند بسته به هدف یا هدف محتوا، اقدامات بیننده را جلب و هدایت کنند.

 

فراخوان

 

برای مثال، CTA ها ممکن است شامل فرصت هایی برای موارد زیر باشد:

• ثبت نام
• ایجاد اشتراک
• بیشتر بدانید
• ادامه مطلب
• شروع کنید
• مجانی امتحان کنید
• به ما بپیوند
• در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
• امتحان رایگان
• هم اکنون خریداری کنید
• به سبد خرید اضافه کنید
• وارسی
• اضافه کردن به لیست

چرا باید از CTA استفاده کنید؟

دلایل مختلفی برای استفاده از CTA وجود دارد، خواه شما یک تجارت B2C، B2B یا تجارت الکترونیک باشید.
یکی از این دلایل این است که استفاده از یک CTA استراتژیک، مخاطبان شما را در طول سفر خریدار راهنمایی می‌کند به آنها هشدار می‌دهد که در آینده چه کاری انجام دهند و در طول مسیر اعتماد و اعتبار را در برند شما ایجاد می‌کند.
بدون آنها، مشتری شما ممکن است مطمئن نباشد که برای ادامه تعامل با برند شما کجا باید برود و در نتیجه، به احتمال زیاد صفحه یا سایت شما را به دلیل عدم جهت گیری رها می کند و به جای دیگری مانند رقبای شما نگاه می کند.
CTA ها روشی موثر برای تشویق مخاطبان شما به ادامه تعامل با برند، وب سایت یا وبلاگ شما هستند.

آنها را در مکان های مختلف قرار دهید، از جمله:
• وبسایت شما
• صفحات فرود
• پست های رسانه های اجتماعی
• کمپین های ایمیل
• پست های وبلاگ

از CTA به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتال خود برای کمک به تبدیل بازدیدکنندگان خود به سرنخ های واجد شرایط یا بهتر است بگوییم مشتریان پولی استفاده کنید.
جلب توجه مخاطبان و متقاعد کردن آنها برای ادامه تعامل با برند شما می تواند این روزها یک چالش باشد.
انواع تاکتیک ها و استراتژی ها وجود دارد، اما همه نمی توانند موفق باشند.
با این حال، اگر به درستی انجام شود، می توانید روی آن حساب کنید، استفاده از یک فراخوان استراتژیک یا CTA است.
با آسان‌تر کردن سریع‌تر اقدام برای بینندگان با یک تماس برای اقدام، می‌توانید استراتژی بازاریابی محتوای خود را پیش ببرید و در زمان کمتری مخاطبان را افزایش دهید، تبدیل‌ها را افزایش دهید و بینندگان را به مشتریان وفادار و سفیران برند تبدیل کنید.

تأثیر یک فراخوان خوب و بد چیست؟

با تمام کارهایی که برای ایجاد یک طرح بازاریابی دیجیتال انجام می شود، آخرین چیزی که می خواهید این است که مخاطبان شما پس از صرف زمان برای محتوای شما، بدون هیچ اقدامی به جای دیگری بروند.
CTA ها می توانند به مخاطبان شما انگیزه دهند تا وارد تعامل عمیق تر با نام تجاری شما شوند، مانند دنبال کردن شما در رسانه های اجتماعی که در آن می توانید محتوای بیشتری را به اشتراک بگذارید تا به آنها کمک کنید تا با سرعت بیشتری در سفر خریدار حرکت کنند. تأثیر یک CTA خوب همچنین می‌تواند با افزایش فهرست ایمیلتان به دارایی‌های بازاریابی شما اضافه کند، بنابراین شما مجموعه گسترده‌تری از سرنخ‌ها برای پرورش و ایجاد روابط با آنها خواهید داشت. در نهایت، یک تماس برای اقدام خوب می‌تواند بر تولید سرنخ شما تأثیر بگذارد، تبدیل‌های شما را بهبود بخشد و حتی فروش شما را افزایش دهد. از طرف دیگر یک CTA بد می تواند مشتریان را دور کند. نمونه ای از یک CTA بد که منجر به واکنش منفی بینندگان می شود، فروش بیش از حد آن است، آنها را از محصول یا خدمات شما دور می کند و اعتماد آنها را از دست می دهد. همچنین، اگر CTA شما بیش از حد طولانی یا عمومی باشد، بینندگان ممکن است بدون هیچ اقدامی از روی آن بگذرند.

چگونه یک فراخوان فوق العاده بنویسید؟

برای بهره مندی از فراخوان برای اقدام، باید برای مخاطب هدف شما فوق العاده و غیرقابل مقاومت باشد.
برای نوشتن یکی از این موارد، با تعیین هدف یا قصد در پشت هر فراخوان شروع کنید. آیا برای افزایش تبدیل، افزایش اشتراک، گرفتن ایمیل یا هدایت بینندگان به سایر محتوای وب سایت شما است؟

بعد، شخصیت های خریدار خود را درک کنید و با آنها در جایی که در سفر خریدار هستند صحبت کنید. از CTA های مختلف در مراحل مختلف استفاده کنید، مانند:

  • “بیشتر بیاموزید” با محتوای مربوط به مرحله آگاهی.
  • «دانلود کتاب الکترونیکی» یا «اشتراک» در مرحله بررسی.
  • یا «اکنون خرید کنید» برای مرحله تصمیم.

 

CTA خود را با رعایت این نکات بنویسید و طراحی کنید:

1.مشخص کردن هدف

ابتدا باید تصمیم بگیرید که هدفتان از ایجاد دکمه چیست؟
مهم ترین مرحله، هدف شما از ساخت این دکمه است. شما باید بدانید که برای چه این دکمه را می سازید برای فرم ثبت نام، رزرو، دانلود،خرید و یا … .

2. کوتاه نگه دارید

از به کار بردن جملات خودداری کنید و در عوض، عبارت کوتاهی را پیدا کنید که مستقیماً به اصل مطلب برسد.
تنها چیزی که واقعاً نیاز دارید 2 تا 5 کلمه است تا آنچه را که باید به شیوه ای مؤثر بیان کنید.
در برخی موارد، می توانید کمی طولانی تر از 5-7 کلمه استفاده کنید. این CTA های طولانی تر باید ارزش اضافه کنند، مانند «اکنون بخرید و 30٪ تخفیف دریافت کنید».

3.از کلمات و عبارات عملی استفاده کنید

از CTA خود استفاده کنید تا بینندگان را وادار کنید تا با استفاده از کلمات یا عبارات عملی، مانند “اکنون اقدام کنید” اقدامی فوری انجام دهند.

4. احساس فوریت را اضافه کنید

با سر و صدای زیاد آنلاین و در زندگی روزمره، بینندگان به راحتی می توانند حواسشان پرت شود. با گنجاندن احساس فوریت یا فوریت در CTA شما، می‌تواند بینندگان را وادار کند که فوراً وارد عمل شوند، به‌جای اینکه اجازه دهد یک حواس پرتی آنها را از پیشنهاد شما دور کند. نمونه‌ای از کلماتی که باید استفاده کنید عبارتند از «پیشنهاد زمان محدود»، که احساس فوریت برای پاسخگویی فوری را نشان می‌دهد.

5. بر عدم تعهد، کم خطر بودن تاکید کنید

CTA خود را به سمت چیزی با کیفیت بالا هدایت کنید که برای بیننده شما مفید است اما در عین حال ریسک پایینی دارد، مانند یک پیشنهاد بدون تعهد. از هر گونه تاکتیک فشاری اجتناب کنید و به بیننده خود اطلاع دهید که با کلیک بر روی CTA شما، آنها هنوز به هیچ کاری متعهد نیستند. برای مثال، می‌توانید از «دریافت یک آزمایش رایگان بدون تعهد» برای تأکید بر ریسک کم استفاده کنید.

6. طرحی ایجاد کنید که توجه را به خود جلب کند

برای جلب توجه بیننده، طراحی دعوت به اقدام خود را نیز در نظر بگیرید.
از رنگ دیگری برای متن CTA استفاده کنید یا از یک دکمه رنگی روشن برای کشیدن چشم استفاده کنید. این استراتژی همچنین می‌تواند یافتن CTA را آسان‌تر کند.
مکان در یک صفحه یا ایمیل نیز کلیدی است. CTA شما می تواند بیانیه پایانی یک پست وبلاگ، یک دکمه پنل جانبی در یک صفحه وب یا به صورت استراتژیک در یک ایمیل باشد.
تا زمانی که شما به وضوح شخصیت های خریدار خود را درک کنید و اینکه محصول یا خدمات شما چگونه می تواند برای آنها سودمند باشد، می توانید CTA های فوق العاده ای بنویسید که نتایج را به همراه دارد.
شکل و اندازه مناسب دکمه را نسبت به صفحه انتخاب کنید. طوری نباشد که یا خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد.
به سایز،نوع،وزن و فاصله حروف در فونت توجه ویژه ای داشته باشید چراکه نشان دهنده اندازه مهم بودن یا نبودن دکمه به کاربران است. توجه داشته باشید که اگر پس زمینه دکمه روشن است، از متن با رنگ تیره و اگر پس زمینه تیره است، از متن را رنگ روشن استفاده کنید.

 

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید