7 نکته برای بهبود مهارت های شبکه سازی

7 نکته برای بهبود مهارت های شبکه سازی
در این پست می‌خوانید:

 بهبود مهارت های شبکه سازی

مهارت های قوی شبکه یکی از مفیدترین توانایی هایی است که می توانید داشته باشید. باید بدانید که معمولاً این چیزی نیست که ما با آن متولد شده ایم بلکه برای پیشرفت باید تمرین کنیم.
خوشبختانه، با کمی راهنمایی، به سرعت بر شبکه سازی مسلط خواهید شد. در این بخش، شما یاد خواهید گرفت که چگونه مهارت های شبکه خود را بهبود ببخشید.

1. بیشتر از آنچه که می گیرید ببخشید.

هر زمان که درگیر شبکه می شوید، به این فکر کنید که چگونه می توانید به زندگی دیگران ارزش بیافزایید. کسی باشید که همیشه چیزی برای ارائه دارد. برای مثال اگر شخصی اشاره کرد که می خواهد سایت خود را اصلاح کند، آن دوست خود را که سال ها تجربه طراحی وب دارد معرفی کنید یا اگر رویدادی را مشاهده کردید که ممکن است برای دیگران مفید باشد،آن را حتما با آن شخص یا اشخاص درمیان بگذارید.

پیشنهاد:

اگر شما همیشه مشکلات را حل می کنید، دیگران شما را به عنوان فردی که همیشه راه حل دارید می بینند. این همچنین باعث می شود که آنها بیشتر شما را به دیگران معرفی کنند یا به شما کمک کنند.

2. در تمام طول حرفه خود شبکه کنید.

برایان تریسی، مشاور آموزش کسب و کار، معتقد است که برای موفقیت باید خود را با افراد مناسب احاطه کنید. و در بسیاری از مواقع، موضوع این نیست که شما چه چیزی را می شناسید، بلکه به این موضوع مربوط می شود که چه کسی را می شناسید.
برای کمک، تریسی پیشنهاد می کند که یک رویکرد عمدی و سیستماتیک برای شبکه سازی در طول حرفه خود ایجاد کنید. او تا آنجا پیش می‌رود که می‌گوید باید افرادی را که ملاقات می‌کنید به دسته‌هایی تقسیم کنید:

  • مفید در مقابل غیر مفید.
  • جاه طلب در مقابل غیر جاه طلب.
  • جایی رفتن در مقابل هیچ جا نرفتن.

هر زمان که در یک مکان جدید هستید، چه یک رویداد یا یک دفتر، باید سعی کنید افراد تأثیرگذار را شناسایی کنید. اگر شغل خود را تغییر دادید، به دنبال افراد برتر در سازمان خود بگردید، آنها را الگوی خود قرار دهید و از آنها الگوبرداری کنید.

پیشنهاد:

تریسی با شبکه به عنوان یک فرآیند پیوسته برخورد می کند. او به محض ملاقات با چند نفر متوقف نمی شود، بلکه به جستجوی خود ادامه می دهد. به یاد داشته باشید، شبکه یک فرآیند مداوم است.

3. خود صادق خود باشید.

اویگی تئودور، یک فعال خلاق در سیرک بروکلین، بر ایجاد یک تاثیر اولیه خوب تاکید دارد. از آنجایی که تشکیل یک نظر اولیه کسری از ثانیه طول می کشد، نمی توانید آن را به شانس واگذار کنید.
این که چه می پوشید، چگونه موهای خود را حالت می دهید و چگونه صحبت می کنید تأثیر زیادی دارند. با در نظر گرفتن این موضوع، با خود و دیگران صادق باشید. او پیشنهاد می کند که با چیزی به سادگی نگاه کردن به خود در آینه شروع کنید. وضعیت بدن خود را مشاهده کنید و سعی کنید نشانه های غیرکلامی را دریافت کنید.
آیا شخصی که به شما نگاه می کند فردی است که با خودش راحت به نظر می رسد؟ به هر تغییری فکر کنید که می تواند تصویر شما را بهبود بخشد، در حالی که هنوز 100٪ احساس راحتی می کنید.
به عنوان مثال یک رویداد شبکه ممکن است کسب و کار اتفاقی باشد. صورتی ممکن است رنگ مشخص شما باشد، بنابراین می توانید کت صورتی مورد علاقه خود را انتخاب کنید. یک “شما” واقعی همیشه با یک نسخه تخیلی برنده خواهید شد.

پیشنهاد:

صادق بودن راهی عالی برای قابل اعتماد بودن است. و همچنین این یک احساس رهایی بخش است. هنگام تماس با افراد غریبه یا همان سخنران کنفرانسی که امیدوار بودید خود را با او معرفی کنید، اعتماد به نفس لازم را خواهید داشت.

 

مهارت های شبکه سازی

4. در مورد افرادی که در حلقه درونی خود قرار می دهید انتخابی باشید.

هم وارن بافت و هم بیل گیتس موافق هستند که باید عاقلانه افرادی را که در اطراف خود قرار دارید انتخاب کنید. آنها تأثیر قابل توجهی بر زندگی شما خواهند داشت، از جمله انتخاب های شغلی شما.
شما باید ضربه زننده باشید با افرادی که مشتاق هستند شبکه کنید. کسی که بتواند الگوی شما باشد.
بافت و گیتس می گویند که بسیاری از مردم رویکردی ساختار نیافته به شبکه سازی دارند. در نتیجه، آنها در نهایت توسط افرادی احاطه می شوند که جاه طلب نیستند و آنها را برای رسیدن به اهدافشان ترغیب نمی کنند.

پیشنهاد:

این به کمیت نیست، بلکه کیفیت است. در طول زندگی ما صدها نفر را ملاقات می کنیم. با این حال زمان ما محدود است. روی شبکه سازی با افرادی تمرکز کنید که تاثیر مثبتی خواهند داشت.

5. در یک رویداد شرکت کنید و با یک مدیر پنل صحبت کنید.

زمانی که تیم فریس، کارآفرین شناخته شده نبود، به رویدادهای سطح بالا می رفت و در پنل های نظارتی شرکت می کرد. هنگامی که پنل به پایان می رسید، به جای اینکه در صف بایستد تا با اعضای پنل گفتگو کند، فریس به سمت ناظم می رفت. در حالی که آنها اغلب توسط شرکت کنندگان نادیده گرفته می شوند، ناظران همه افرادی را می شناسند که ارزش صحبت کردن با آنها را دارند. صادق و متواضع باشید، می توانید بگویید که اولین بار است که در این رویداد شرکت می کنید و کسی را نمی شناسید. به آنها بگویید به چه چیزی علاقه دارید و از آنها بپرسید که به نظر آنها ارزش ملاقات کردن را دارد.
بعد از اینکه آنها شما را به سمت فرد مناسب راهنمایی کردند، می توانید به آنها نزدیک شوید و ذکر کنید که ناظم توصیه کرده است با آنها صحبت کنید. شما قبلاً از طرف یک نفر تأیید اجتماعی دارید.

با هر فرد جدیدی که در رویداد ملاقات می کنید، همین رویکرد را دنبال کنید. به سوال پرسیدن ادامه دهید و از آن به عنوان فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. مردم به شما علاقه مند خواهند شد و شبکه شما شروع به رشد خواهد کرد.

پیشنهاد:

رویکردی انتخاب کنید تا شبکه را بسیار خلاقانه و کارآمد کند. و با ذکر ناظم، اعتبار شما افزایش می یابد.

6. پتانسیل پیوندهای ضعیف را کشف کنید.

راب کیم، یک استراتژیست شغلی از دانشگاه بریتیش کلمبیا، توصیه می کند از کانال های موجود خود استفاده کنید.
او علاوه بر ایجاد پیوندهای قوی، سرمایه گذاری زمان برای ایجاد ارتباطات سست را توصیه می کند. این افراد حرفه ای هستند که شما با آنها همپوشانی خاصی با علایق دارید، اما فقط یک یا دو بار با آنها صحبت کرده اید.
توصیه‌های راب صرفاً بر اساس تجربیات نیست، بلکه بر اساس یک مطالعه پنج ساله بر روی بیش از 20 میلیون متخصص است.
نتایج نشان می دهد که روابط ضعیف تأثیر زیادی بر تحرک شغلی و پیشرفت شغلی دارد. به‌ویژه در صنایع دیجیتال، جایی که متخصصان اغلب رویدادهای شبکه را تکرار می‌کنند.

پیشنهاد:

شما می توانید از این رویکرد به طور همزمان با ایجاد پیوندهای قوی برای گسترش دامنه حرفه ای خود استفاده کنید. تنها شرط برای این کار؟ اطمینان حاصل کنید که “ارتباطات سست” شما بی ارتباط با زمینه و اهداف شما نیست.

7. از مکالمات با ظرافت خارج شوید.

این ضرب المثل قدیمی را می دانید که “اینطور نیست که چگونه شروع می کنی، بلکه چگونه تمام می کنی؟ وقتی صحبت از شبکه می شود، هر دو به یک اندازه مهم هستند. شما باید با درایت از یک مکالمه خارج شوید تا مطمئن شوید که تأثیر ماندگار و خوبی از خود به جا می گذارید. شبکه‌سازی مانند دوستیابی سریع نیست. این در مورد ملاقات با افراد زیادی که ممکن است نیست. این در مورد ایجاد ارتباطات امیدوار کننده است. برخی از مکالمات به سرعت انجام می شود، بنابراین باید با احترام راه خود را از هم جدا کنید.
اگر سکوت ناگهانی به وجود آمد، می‌توانید با این جمله پایان دهید: «لطفاً من را در مورد اینکه پروژه چگونه پیش می‌رود، در جریان بگذارید، من دوست دارم از چگونگی نتیجه مطلع ‌شوم»

این به شما امکان می دهد بدون اینکه کسی احساس توهین کند از مکالمه خارج شوید.

پیشنهاد:

با تهیه چند بیانیه خروج زیرکانه، به شخصی که با او صحبت می کنید نشان می دهید که ساخت شبکه حرفه ای شما مهم است. ناگفته نماند که چگونه به تعاملات خود پایان می دهید، گویای حرفه ای بودن شماست.

درپایان

مهارت های شبکه سازی خود را به سطح جدیدی ببرید. ایجاد و تقویت ارتباطات حرفه ای شما در تمام طول حرفه شما مهم است. هنگامی که شبکه می کنید، به دنبال افراد جاه طلب و مفید باشید. اما به یاد داشته باشید، این یک خیابان دو طرفه است. شما همچنین باید به زندگی دیگران ارزش بدهید. اگر ارتباطات جدیدی را متفکرانه ایجاد کنید و به دیگران احترام بگذارید، مطمئناً تلاش های شما نتیجه خواهد داد.
موفق باشید!

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید