16 استراتژی بازاریابی موثر برای افزایش فروش

16 استراتژی بازاریابی موثر برای افزایش فروش
در این پست می‌خوانید:

برنامه ریزی برای افزایش فروش در سال جدید

ظهور فصل تعطیلات فرصتی منحصر به فرد برای برندها به ارمغان می آورد تا هم فروش فصلی را به دست آورند و هم استراتژی هایی را برای سال آینده تنظیم کنند. هر سال جدید روندها و انتظارات مشتریان جدیدی را به ارمغان می‌آورد، بنابراین رهبران عاقل کسب‌وکار به ترکیبی از بینش‌های تثبیت‌شده و استراتژی‌های تازه روی می‌آورند تا با مشتریان فعلی و در جایی که هستند و در کجا خواهند بود ملاقات کنند. در راس استراتژی‌هایی که می‌توانند به برندها کمک کنند تا مشتریان خود را جذب و حفظ کنند. توجه و وفاداری در زیر، 16 مورد از آنها استراتژی های بازاریابی موثری را به اشتراک می گذارند که شرکت ها می توانند از آنها برای افزایش فروش در آغاز سال جدید و پس از آن استفاده کنند.

1. رهبری با یک هدف الهام بخش

ما دریافتیم که فعالیت به عنوان یک شرکت هدفمند در یک بازار بسیار رقابتی می تواند عاملی متمایزکننده و محرک توجه به برند باشد. مشتریان و نامزدهای مورد نظر ما ویژگی ها و پیشنهادات ما را در مقابل دیگران ارزیابی می کنند و در تعهد به حل مسائل بومی معنا پیدا می کنند. برای ما رهبری با هدفی الهام بخش راهی است که در آن ارتباطات معناداری ایجاد می کنیم.

 

2. تمرکز بر محتوای مرتبط، SEO و SEM

در ابتدای سال، افراد و کسب‌وکارها به دنبال رشد هستند، بنابراین محتوای مرتبط که برای رفع نیازهای کسب‌وکار طراحی شده است، همیشه عملکرد خوبی دارد. موتورهای جستجو به طور قابل توجهی الگوریتم های خود را در سال جاری با تمرکز بر بهبود ارتباط و کیفیت نتایج جستجو بروز کرده اند. محتوا، بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی موتورهای جستجو همگی دست به دست هم می دهند و اینها نقطه شروع من برای رشد در ابتدای سال هستند.

 

3. رسانه های جدید را کاوش کنید

رسانه های جدیدی را که ممکن است نادیده گرفته شده اند، کاوش کنید. آنچه را در سال جاری انجام نداده اند تجزیه و تحلیل کنید و مقداری از آن بودجه را برای آزمایش چیزی متفاوت اختصاص دهید. به عنوان مثال اکنون افراد بیشتری از خانه کار می کنند و بازاریابی پستی مستقیم بهتر از همیشه عمل کرده است. یا در مورد تأثیرگذاران برتر در صنعت خود تحقیق کنید و با آنها برای تبلیغ برند خود شراکت ایجاد کنید.

 

4. سال جدید را با پیشنهادهای محدود شروع کنید

زمان بندی همه چیز است. در طول تاریخ های اوج سفر منتهی به سال جدید، در حالی که مردم بر فروش های بعد از تعطیلات متمرکز هستند، سر و صدا ایجاد کنید و برای تسریع در خرید خود کد تخفیف یا پیشنهاد با زمان محدود تنظیم کنید. همچنین، در حالی که اصرار می تواند هدف قرار دادن مشتریان جدید باشد، ارزش مشتریان فعلی را با پیشنهادی برای شیرین کردن معامله برای آنها نیز به خاطر بسپارید.

 

5. از تعطیلات برای درگیر کردن مشتریان در بحث استفاده کنید

اکنون با تبریک فصل شروع کنید. فصل تعطیلات زمان بسیار خوبی برای مشارکت دادن مشتریان و شرکا در بحثی است که فراتر از فروش است و روابط قابل اعتمادی برقرار می کند. سال جدید زمان خوبی برای شروع ابتکارات جدید و همسویی مجدد با مجموعه بلندمدت اهداف بلندپروازانه است. به این فکر کنید که چگونه شرکا و مشتریان را همراه خود بیاورید.

 

 

 

استراتژی افزایش فروش

 

 

6. یک علت یا هدف را در گزاره های ارزشی لحاظ کنید

فراتر از نیازهای عملکردی و احساسی مشتریان خود فکر کنید. بیشتر و بیشتر، مصرف کنندگان خواستار تعهدات اجتماعی و زیست محیطی از برندهای محبوب خود هستند. ارائه پیشنهادهای ارزشی که شامل یک علت یا هدف باشد نه تنها به خواسته های مشتریان شما پاسخ می دهد، بلکه رفاه دیگران را نیز افزایش می دهد. اگر به درستی ارتباط برقرار شود، به مزیت رقابتی تبدیل خواهد شد.

 

7. تأثیر مثبت راه حل خود را نشان دهید

واقعاً مشتری خود را بشناسید. نشان دهید که چگونه راه حل شما تأثیر مثبتی بر مشتریان احتمالی شما در سطح شخصی، هدفمند و اعتمادساز خواهد داشت. داستان های مشتری در قالب های ویدئویی، وبلاگ، پادکست و اینفوگرافیک به افزایش فروش کمک می کند. پیام های خود را بسازید، پیشنهاد خود را بهبود بخشید و کسب و کار و برند خود را توسعه دهید. حفظ سهم صدا در ایجاد خط لوله برای مشتری کلیدی است.

 

8. با مشتریان موجود رشد کنید

از جنون تعطیلات اجتناب کنید و یک برنامه توسعه ساده برای اولین سال برای مشتریان فعلی خود ایجاد کنید. اهداف آنها برای سال جدید چیست؟ آیا پیشنهاد یا ابتکار جدیدی وجود دارد؟ اگر از شما راضی هستند، می توانید درخواست معرفی کنید؟ تصور نکنید که کسب و کار جدید باید واقعاً جدید باشد. رشد با مشتریان فعلی می تواند راه خوبی برای شروع سال شما باشد.

 

9. از روابط عمومی برای افزایش شهرت خود (و اعتماد مشتریان) استفاده کنید.

روابط عمومی یک محرک کلیدی برای افزایش فروش است و یک متحد قوی برای فروش و بازاریابی است. در زمان‌های آشفته یا مبهم، بیش از هر زمان دیگری، شرکت‌ها باید به سرمایه‌گذاری در حضور و شهرت خود در بازار ادامه دهند. برندهای قوی با تصویر خوب باعث اطمینان خاطر می شوند. اینجاست که روابط عمومی می‌تواند کمک شایانی به خط رشد داشته باشد. مشتریان مطمئن برای خرید آسان تر تصمیم می گیرند.

 

10. پایه ای از محتوای آموزشی بسازید

اساس بازاریابی شما باید محتوای آموزشی باشد. تولید محتوای با ارزش و بهینه شده برای جستجو چه نوشتاری، صوتی، تصویری یا بصری یک استراتژی کلیدی است که شرکت ها باید اکنون روی آن کار کنند تا قبل از سال جدید آن را به کار گیرند. دریافت بازدیدها و سرنخ ها از طریق محتوای ارزشمند، تلاش های تیم فروش شما را افزایش می دهد، خطوط لوله جدیدی را هدایت می کند و به تولید فروش کمک می کند.

 

11. از کانال های به دست آمده و مالکیت استفاده کنید

با کاهش بودجه، بازاریابان باید از کانال های کسب شده و متعلق به خود استفاده کنند. در میان مواردی که نادیده گرفته می شوند، صفحات کسب و کار محلی هستند که در بالای سایت های اجتماعی و جستجو ظاهر می شوند. از آنها می توان برای ارتباط نزدیکتر با مخاطبان محلی استفاده کرد. وقتی برای ایجاد محتوای مرتبط با جوامع محلی تلاش می‌کنید، می‌توانید تمایل برند را افزایش دهید و بر تصمیم خرید نهایی تأثیر بگذارد.

 

12. روی آوردن به بازاریابی مبتنی بر حساب

بازاریابی مبتنی بر حساب برای مدتی در اخبار بوده است، اما سال جدید واقعاً سال مناسبی برای اجرای آن است. تمرکز خود را به 20 مشتری برتر فعلی خود محدود کنید و یک محیط مشارکتی ایجاد کنید که شامل تیم های بازاریابی، روابط عمومی، پیش فروش، فروش و ISR شما می شود تا رویکردی بسیار دقیق را با این حساب ها ایجاد کنید. برای این کار یک برنامه شش تا هشت ماهه تنظیم کنید و نتیجه را خواهید دید.

 

13. یک ویدیوی “متشکرم” آخر سال ایجاد کنید

پایان سال زمان بسیار خوبی برای قدردانی از مشتریان برای مشارکت آنها در طول سال است. هیچکس بهتر از مشتریانش برای یک شرکت بازاریابی نمی کند. یک مثال یک ویدیوی پایان سال است که ضمن ابراز قدردانی، سال گذشته محصول یا خدمات شما را برجسته می کند. مشتریان می‌توانند قابلیت‌های بیشتری را که ممکن است هنوز از آنها استفاده نکرده‌اند، مشاهده کنند.

 

14. از طریق بازاریابی حفظ مرحله چرخه زندگی، روابط قوی تری با مشتری ایجاد کنید

وفاداری کلید سال جدید است. با تداوم عدم اطمینان اقتصادی، بهترین راه برای اطمینان از یک سال جدید قوی این است که برندها بر مشتریان فعلی خود تمرکز کنند. با افزایش دائمی هزینه خرید و ریزش سریع بسیاری از خریداران برای اولین بار، بازاریابی حفظ مرحله حیات به برندها کمک می کند تا روابط بلندمدت قوی تری با مشتریان خود ایجاد کنند و وفاداری مادام العمر آنها را به دست آورند.

 

15. برای شخصی سازی بیش از حد ارتباطات تلاش کنید

ارتباطات بیش از حد شخصی برای افزایش فروش بسیار مهم است. این می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از ویدیوهای شخصی که به ایمیل یا پیام‌های رسانه‌های اجتماعی جنبه‌های شخصی اضافه می‌کنند. استفاده از یک استراتژی پیام‌رسانی یکسان می‌تواند به راحتی نتیجه را از دست بدهد. تلاش بیشتر برای تحقیق در مورد ترجیحات هر کاربر، تجربه مناسب تری ایجاد می کند که در آن هر نقطه تماس با یک مشتری تا حد امکان شخصی است.

 

16. دنبال کنندگان را از «پیمایش» به «خرید» راهنمایی کنید

تجارت اجتماعی همچنان نقش حیاتی در چشم انداز اجتماعی پس از همه گیری دارد. از ویژگی‌های خرید بومی و راه‌حل‌های پیوند در بیو برای هدایت دنبال‌کنندگان از «پیمایش» به «خرید» استفاده کنید. هنگامی که برندها با یک فراخوان قوی برای اقدام همراه شوند، می توانند شکاف بین مشاهده یک پست و تکمیل یک خرید را پر کنند و تجربه ای یکپارچه برای خریداران احتمالی ایجاد کنند و برندها را قادر به افزایش فروش برای سال جدید کنند.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید