13 دلیل برای داشتن کسب و کار آنلاین

13 دلیل برای داشتن کسب و کار آنلاین
در این پست می‌خوانید:

در سال‌های اخیر یاد گرفته‌ایم که کسب‌وکارهایی که سازگار هستند می‌توانند از هر چیزی جان سالم به در ببرند – حتی از یک بیماری همه‌گیر مثل کرونا. اکنون، راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار آنلاین می‌تواند به عنوان یک عنصر ضروری در موفقیت در هر کسب‌و‌کاری دیده شود. وقتی به اطراف نگاه کنید صدها کسب‌وکار کوچک و متوسط را خواهید دید که به یک فروشگاه آنلاین تبدیل شده‌اند. به نظر می‌رسد که کسب‌وکار آنلاین راه درآمد خوبی برای حال و آینده باشد.

در این مقاله، ما به طور مفصل در مورد ۱۳ مزیت آنلاین کردن کسب‌وکار شما در سال ۲۰۲۲ صحبت می‌کنیم. در ابتدا باید اشاره کنیم که آمار داده شده در این متن بر اساس آمار جهانی رسمی است و به احتمال زیاد انطباق زیادی با کسب و کارهای آنلاین ایرانی نیز دارد.

مزایای برتر کسب‌وکار آنلاین

اگر قصد دارید کسب‌وکار آنلاین خود را راه اندازی کنید یا تا حدی این کار را انجام داده‌اید بدانید که این کار بهترین هدیه‌ای است که به خود و مشتریان خود می‌دهید. چرا؟ در ادامه دلایل آن را بررسی خواهیم کرد:

1- به کسب‌وکار شما اعتبار می‌دهد!

برخی منابع خارجی بیان می‌کنند که ۶۲ درصد از خریداران آنلاین قبل از خرید یک محصول تحقیقات آنلاین انجام می‌دهند. این بدان معنی است که اگر کسب‌وکار شما آنلاین نیست، آن‌ها در حال خرید از جای دیگری هستند و شما فرصت خود را برای داشتن یک فروش خوب از دست داده اید.

2- به کسب‌و‌کار شما شفافیت می‌دهد!

94 درصد از مشتریان به احتمال زیاد از کسب‌وکار آنلاین که در مورد تمام جنبه‌های کسب‌وکار خود شفاف هستند خرید می‌کنند. بنابراین، شفاف باشید و مشتریان خود را در مورد هدف، ارزش‌ها، محصولات و خدمات کسب‌وکار خود آگاه کنید.

3- کسب‌وکار شما می‌تواند ۲۴ ساعته و در تمامی روزهای هفته باز باشد!

کسب‌وکار آنلاین یک کسب و کار دائماً باز است. حدود ۵۶ درصد از همه مشتریان می‌گویند دلیل اصلی خرید آنلاین، به جای خرید در فروشگاه، به دلیل توانایی ساده برای خرید ۲۴ ساعته است.

بنابراین، ساعات کاری را فراموش کنید و تمام وقت از مشتریان خود در فروشگاه آنلاین‌تان استقبال کنید.

4- رقابت‌پذیری کسب‌وکار شما را افزایش می‌دهد!

راه‌اندازی فروشگاه آنلاین به این معنی است که کسب‌وکار شما این فرصت را خواهد داشت که تا حد امکان رقابتی شود. خرید آنلاین به مشتریان کمک می‌کند بهترین معاملات و بهترین قیمت‌ها را پیدا کنند و با خیال راحت همه چیز را مقایسه کنند.

5- پایگاه مشتریان‌تان را تقویت می‌کند!

اجازه ندهید مکان، پیشرفت کسب‌و‌کار شما را سخت کند. یک فروشگاه آنلاین به کسب‌وکار شما دسترسی نامحدودی به مشتریان می‌دهد، بدون توجه به اینکه در کجای جهان قرار دارد.

بنابراین، با کسب‌و‌کار آنلاین به خارج از محدوده خود بروید و با مشتریانی که ممکن است کیلومترها با شما فاصله دارند ارتباط بگیرید.

6- از هزینه‌های کمتر راه‌اندازی، لذت می‌برید!

افتتاح یک فروشگاه فیزیکی می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای راه‌اندازی به همراه داشته باشد. شما باید یک مغازه بخرید یا اجاره کنید، مجوزها را دریافت کنید، بیمه، تجهیزات، وسایل را تهیه کنید و به علاوه همه این ها هزینه‌های اجرایی مثل طراحی دکور نیز بپردازید. راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین ممکن است باعث صرفه‌جویی زیادی در این زمینه شود.

7- بازدید از کسب‌وکارتان از طریق رسانه‌های اجتماعی افزایش پیدا می‌کند!

شکی نیست که رسانه‌های اجتماعی به ابزاری قدرتمند برای بسیاری از مشاغل تبدیل شده‌اند. این می‌تواند یک راه فوق‌العاده برای افزایش بازدید و قابلیت کشف کسب‌وکار شما باشد! بسیاری از کاربران رسانه‌های اجتماعی در واقع از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای تحقیق در مورد محصولات و برندهای مختلف برای خرید آن محصول استفاده می‌کنند.

8- اعتبار و اصالت کسب‌وکارتان را بیشتر می کند!

شکی نیست که داشتن یک کسب‌وکار آنلاین می‌تواند برند شما را بسازد. در واقع، آنلاین بودن به سادگی می‌تواند کسب‌وکار شما را معتبرتر و در نتیجه برای مشتریان جذاب‌تر کند.

اصالت یک کسب‌وکار عامل کلیدی در تصمیم‌گیری برای خرید یا عدم خرید یک محصول است.پس با فعالیت درست در فضای مجازی اصالت کسب و کارتان را اثبات کنید.

9- برای مشتریان‌تان وفاداری ایجاد می‌کند!

وفاداری مشتریان به یک کسب‌وکار باعث می‌شود که آن ها محصولات یا خدمات خود را از همان کسب‌وکار خریداری کنند. مشتریان هرچه بیشتر با شما تعامل داشته باشند در درازمدت وفادارتر می‌شوند. این یک تعامل برد-برد برای کسب‌وکار شما و آن ها است.

10- کسب‌وکار آنلاین راه ارتباطی بین شما و مشتریانتان را تقویت می‌کند!

در پرتو همه‌گیری کرونا، ویترین مغازه‌های فیزیکی شاهد کاهش ارتباط با مشتریان موجود و بالقوه بودند. صاحبان مشاغل کوچک می‌گویند که آنلاین شدن تعداد تعاملات آن‌ها با مشتریان را به ویژه در طول همه‌گیری افزایش داده است. اطلاعاتی مانند این که چه چیزی برای مشتری مهم است، سلیقه او چیست و چه چیزهایی را دوست ندارد می‌تواند کمک زیادی به پیشرفت شما کند.

11- باعث می‌شود ارزش کسب‌وکار شما برای مشتریان قابل مشاهده باشد!

مشتریان می‌خواهند کسب‌وکاری که از آنها خرید می‌کنند صدایی در مورد مسائل مهم عدالت اجتماعی داشته‌باشند. در حال حاضر دیگر قابل‌قبول نیست که مشاغل در مورد مسائل عدالت اجتماعی سکوت کنند.

یک مثال خوب در این مورد فروشگاه‌های آرایش و بهداشتی است که ارزش‌های آن ها را در زمینه توانمندسازی زنان و جوامع کوچک، استفاده از مواد طبیعی و حمایت از پایداری محیطی ترویج می‌کند.

12- تجربه خرید مشتری شما را شخصی می‌کند!

هنگامی که مشتریان شما محصولات و خدمات کسب‌وکار آنلاین شما را خریداری می‌کنند، پیگیری اولویت آن‌ها ساده است. هنگامی که ترجیحات مشتری خود را درک کردید، می‌توانید برای آن‌ها پیام‌های تبلیغاتی یا ایمیل ارسال کنید تا به آن‌ها پیشنهادات و معاملات ویژه بدهید.

13- می‌توانید نظرات مشتریان خود را به نمایش بگذارید!

یکی از مزایای اصلی راه‌اندازی فروشگاه آنلاین، توانایی شما در نمایش نظرات مشتریان است. با توجه به اینکه حدود ۹۳٪ از مشتریان قبل از خرید یک محصول یا خدمات، نظرات آنلاین را مطالعه می‌کنند، این یک راه تاثیرگذاربرای افزایش اعتبار کسب‌وکار شما و نشان دادن رضایت مشتریان شما است.

پیشنهاد دوره های آموزشی

دیدگاه‌ها ۳
ارسال دیدگاه جدید