12 پاسخ باورنکردنی به بزرگترین نقطه ضعف شما

12 پاسخ باورنکردنی به بزرگترین  نقطه ضعف شما
در این پست می‌خوانید:

بهترین پاسخ برای مصاحبه کنندگانی که می پرسند “بزرگترین نقطه ضعف شما چیست؟

شما بالاخره پای خود را در شرکت رویایی خود باز کردید. شما رزومه کاملی را ارسال کردید و تاثیر ماندگاری را در صفحه نمایش تلفن ایجاد کردید. اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدیر استخدام را به دست آورید. مصاحبه حضوری. اما سوال اینجاست بزرگ ترین تقطه ضعف شما چیست؟ پاسخ دادن به این سوال دشوار است اما خوشبختانه، راه هایی برای پاسخ به این سوال وجود دارد که به شما کمک می کند ارزش خود را به عنوان یک نامزد نشان دهید. در اینجا، ما پاسخ های باورنکردنی را برای سوال اصلی “بزرگترین نقطه ضعف شما چیست ارائه کرده ایم و نگران نباشید، اینها پاسخ ها “کمال گرایی” نیستند.

می خواهند بدانند که چقدر صادق و خودآگاه هستید. آنها همچنین به دنبال شواهدی هستند که نشان دهد شما انگیزه ای برای بهبود نقاط ضعف خود دارید. بهترین پاسخ به این سوال صادقانه یک نقطه ضعف را توضیح می دهد و مثالی از اینکه چگونه فعالانه برای بهتر شدن کار می کنید ارائه می دهد.

1. نقطه ضعفی را انتخاب کنید که مانع از موفقیت شما در نقش نشود. وقتی مصاحبه کننده می پرسد “بزرگترین نقطه ضعف شما چیست؟” آنها می خواهند بدانند: آیا سطح سالمی از خودآگاهی دارید و صادقانه، به‌ویژه در مورد کاستی‌ها، این که آیا به دنبال فرصت‌های خودسازی و رشد برای مبارزه با این مسائل هستید، به جای اینکه اجازه دهید این ضعف‌ها شما را عقب نگه دارند.»
در نهایت، شما می خواهید از این سوال برای نشان دادن اینکه چگونه از یک نقطه ضعف به عنوان انگیزه برای یادگیری یک مهارت جدید یا رشد حرفه ای استفاده کرده اید. همه نقاط ضعفی دارند مصاحبه کننده شما انتظار ندارد که شما کامل باشید. اگر شما طراح سایت هستید و اگر بپذیرید که با اعداد و ارقام مشکل دارید و تجربه زیادی در تجزیه و تحلیل داده ها ندارید. در حالی که تحلیل مستقیماً با نقش من به عنوان یک طراح سایت مرتبط نیست، هم چنین معتقد باشید که برای اطمینان از عملکرد خوب در کارتان، داشتن یک درک ابتدایی از Google Analytics مهم است. برای رفع این ضعف، دوره‌های آنلاین تجزیه و تحلیل داده‌ها را گذرانده‌ باشید.
پاسخی مانند این به مدیر استخدام نشان می‌دهد که شما زمینه‌های رشد خود را می‌شناسید و می‌توانید بدون اینکه به شما بگوییم این کار را انجام دهید بر اساس آنها عمل کنید.

 

2. صادق باشید و یک نقطه ضعف واقعی را انتخاب کنید. وقتی درباره بزرگترین نقطه ضعف خود صحبت می کنید، پاسخ “کمال گرایی” آن را قطع نمی کند زیرا این یک ضعف واقعی نیست. کمال گرایی هرگز نمی تواند به دست آید این یک الگوی مبتنی بر ترس است که منجر به کوتاهی می شود. پاداش‌های مدتی مانند انجام زودهنگام کار و فراتر از انتظارات. با این حال، در بلندمدت، تلاش برای دستیابی به کمال‌گرایی منجر به فرسودگی شغلی، کار با کیفیت پایین و از دست دادن مهلت‌ها می‌شود. فرسودگی شغلی یکی از بزرگترین عوامل کاهش بهره‌وری، گردش مالی است و مشارکت کم کارمندان همه اینها برای یک شرکت هزینه، زمان و استعداد دارد. در عوض، یک نقطه ضعف واقعی را انتخاب کنید. در زیر میل به انجام کار عالی ممکن است ضعف اعتماد وجود داشته باشد. شاید شما به این موضوع اعتماد نکنید. بتوانید در تیم اشتباه کنید، بنابراین تلاش می کنید تا همه چیز را عالی انجام دهید. این یک ضعف واقعی است که قطعا می توانید بر آن غلبه کنید.

 

3. مثالی از اینکه چگونه برای بهبود ضعف خود کار کرده اید یا مهارت جدیدی را برای مبارزه با این مشکل یاد گرفته اید، ارائه دهید. مدیران استخدام انتظار ندارند که شما یک شبه بر نقاط ضعف خود غلبه کنید. هرکسی مواردی دارد که باید دائماً روی آنها کار کند. آنها را دقیق نگه دارید. اینگونه به آن فکر کنید اگر شش ماه را به ورزش اختصاص داده باشید، نمی توانید یک روز آن را متوقف کنید و پیشرفت خود را حفظ کنید. این یک روند مداوم است که باید روی آن کار کنید.

 

4. به نقاط ضعف زندگی شخصی خود فکر کنید.
اگر در مصاحبه خودتان باشید، به مصاحبه کننده شما این امکان را می دهد که در آینده با شما ارتباط برقرار کرده و کار با شما را تجسم کند. این فقط در مورد نقاط ضعف مربوط به شغل نیست. به عنوان مثال اگر شما فردی درونگرا هستید و متوجه می شوید که ترجیح شما برای زمان آرام شما را از ریسک کردن باز می دارد، این یک ضعف قابل توجه است. هنگامی که خودآگاهی خود را به این طریق نشان می دهید، به شما نشان می دهد که می دانید خود بهبودی با عملکرد کاری مرتبط است.

 

5. به این فکر کنید که دوست دارید کجا باشید و به چه حمایتی نیاز دارید تا به آنجا برسید. به طور کلی، رشد بخشی از زندگی است. به افرادی فکر کنید که به آنها نگاه می کنید ممکن است به زمینه ای که در آن هستید مربوط باشند. از خود بپرسید که آن افراد چه ویژگی های شخصیتی دارند و چه کاری ممکن است برای رسیدن به آن نیاز باشد. ویژگی‌های مثبت در مورد آگاهی شما، از جمله این که: شما می‌دانید چگونه مسائلی را که پیش می‌آیند شناسایی و کاهش دهید. راه‌حل مفیدی برای مشکلی که شما و شاید سایر اعضای تیم با آن روبرو هستید پیدا کرده‌اید، به این معنی که می‌توانید منبعی فوری برای آن باشید. تیم شما خودآگاهی و توانایی دریافت بازخورد از دیگران را نشان می دهید. بیشتر اوقات، برای غلبه بر یک نقطه ضعف باید به بیرون از خود نگاه کنید. چه به سرپرست خود نگاه کنید یا یک مربی برای کمک، عمل ساده کمک طلبی نشان دهنده خودآگاهی است و تدبیر دو مهارتی که آموزش آنها سخت است، اما یادگیری آنها ارزشمند است. استفاده از منابع شما به مصاحبه کنندگان نشان می دهد که می توانید مشکلات را زمانی که هنوز پاسخ روشن نیست حل کنید. این یک ویژگی شخصیتی است که در هر تیمی جایگاهی دارد. به طور خلاصه مثالی از زمانی را به اشتراک بگذارید که از کسی در زمینه ای که به عنوان نقطه ضعف تشخیص داده اید کمک خواستید. این به تیم استخدام کننده تصویر واضحی از نحوه کار با تیم برای متعادل کردن این ضعف می دهد.

 

6. مغرور نباشید و خود را دست کم نگیرید. مهمترین کاری که می توانید در پاسخ به این سوال انجام دهید “بزرگترین نقطه ضعف شما چیست؟” نشان دادن اعتماد به پاسخ شما است. (اگر عدم اعتماد به نفس نقطه ضعف شما است. ، به خواندن ادامه دهید.) حتی اگر مطمئن ترین فرد نیستید، من فرض می کنم حداقل با خود صادق هستید. اگر نقطه ضعفی را شناسایی کرده اید و در مورد آن مطمئن هستید، اجازه دهید تا زمانی که برای بهتر شدن تلاش می کنید، نیازی به خجالت در مورد چیزی نیست که واقعاً در آن خوب نیستید. پاسخ هایی که باعث می شود مدیران استخدامی مایل به همکاری با شما باشند. به نمونه های زیر نگاهی بیندازید و چند مورد را پیدا کنید که با شخصیت و سبک کاری شما مطابقت دارند. سپس، بلند خواندن آنها را تمرین کنید تا به طور طبیعی به سراغ شما بیایند.

چگونه بزرگترین نقطه ضعف خود را شناسایی کنیم؟

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، پاسخ شما باید صادقانه باشد و در عین حال شانس شما را برای گرفتن شغل به خطر نیندازد. بنابراین، دقیقاً چگونه متوجه می شوید که در مورد کدام نقطه ضعف صحبت کنید؟ در اینجا چند نکته وجود دارد:

1. هر گونه مهارتی که در شرح شغل ذکر شده است را رد کنید.
تمام جزئیات فهرست مشاغل را بررسی کنید و مطمئن شوید که ضعف در مهارت ها و مسئولیت های مورد نیاز گنجانده نشده است.
به عنوان مثال فرض کنید که برای یک مدیر ارشد بازاریابی محصول درخواست می دهید. شرح شغل می گوید که این شرکت به دنبال فردی است که داستان نویس ماهری باشد، بتواند داده ها و تحقیقات بازار را تفسیر کند و خود محور و سازگار با تغییر باشد است. از آنجایی که اینها مهارت‌های ضروری برای نقش هستند، نمی‌خواهید آنها را به عنوان نقطه ضعف خود ذکر کنید. انجام این کار باعث می‌شود کمتر شایسته به نظر برسید و شانس خود را برای به دست آوردن شغل به خطر بیندازید.

 

2. نقاط ضعفی را که بر آنها غلبه کرده اید در نظر بگیرید. هنگام آماده کردن پاسخ خود، در مورد آنچه در نقش فعلی خود آموخته اید و بهبود یافته اید فکر کنید. در مورد مبارزات اولیه خود در یادگیری یا بهبود مهارت صحبت کنید و به مصاحبه کننده توضیح دهید که چه چیزی دارید. برای غلبه بر آن انجام دادم. برای مثال در اوایل کارم با تجزیه و تحلیل و تفسیر داده های بازاریابی دست و پنجه نرم می کردم. برای بهبود این مهارت ها، مدیرم من را راهنمایی می کرد و تکالیف هفتگی به من می داد که به من اجازه می داد تفسیر داده ها را تمرین کنم. ظرف چند ماه ، من از یک بازاریاب محتوا که از داده ها متنفر بود به کسی که آن را پذیرفته بود تبدیل شدم.

 

3. با بررسی مرورهای قدیمی عملکرد الهام بگیرید. اگر در فکر کردن به یک مثال ضعف خاص مشکل دارید، خود ارزیابی های قدیمی و بررسی عملکرد را مطالعه کنید. این اسناد نمونه هایی از نقاط قوت شما و همچنین زمینه هایی را که می توانید بهبود بخشید ارائه می دهد. بسته به مدت زمانی که در شرکت فعلی خود کار کرده اید، ممکن است نقاط ضعف قدیمی را که اکنون نقاط قوت می دانید به شما یادآوری شود. آماده‌اید؟

 

 

شناسایی نقاط ضعف

نمونه هایی از مواردی که نشان می دهد نقاط ضعف شما چیست؟

1. کمبود صبر

من هنگام کار با یک تیم صبر زیادی ندارم. من به طرز باورنکردنی خودکفا هستم، بنابراین زمانی که برای تکمیل کارم نیاز به تکیه بر دیگران دارم، دشوار است. به همین دلیل نقش‌هایی را دنبال کرده‌ام که نیاز است فردی مستقل کار کند. با این حال، من نیز با ثبت نام در کارگاه های تیم سازی برای بهبود این ضعف تلاش کرده ام. در حالی که من معمولاً به طور مستقل کار می کنم، مهم است که یاد بگیرم چگونه به همکارانم اعتماد کنم و در صورت لزوم از بیرون کمک بخواهم. این پاسخ جواب می دهد زیرا ضعف و ناتوانی در صبور بودن در هنگام کار با یک تیم مانع از توانایی شما در انجام کار نمی شود. به خوبی در این نقش، از آنجایی که این شغلی است که برای موفقیت به کار گروهی متکی نیست. علاوه بر این، شما اشتیاق به ایجاد استراتژی هایی برای مبارزه با ضعف خود دارید، که یک مهارت حیاتی در محل کار است.

2. عدم سازماندهی

من با سازماندهی مشکل دارم. در حالی که هرگز بر عملکرد من تأثیری نداشته است، متوجه شده ام که میز نامرتب و صندوق پستی به هم ریخته ام با این وجود با کارایی من تداخل دارد. با گذشت زمان، یاد گرفتم زمانی را برای سازماندهی فضای فیزیکی و دیجیتالی خود اختصاص دهم و من شاهد بهبود سطح کارایی من در طول هفته بوده ام.
بسیاری از مردم میزهای نامرتب دارند. این پاسخ به این دلیل جواب می دهد که یک ضعف قابل ربط و رفع است. توجه داشته باشید که بی‌سازمانی در توانایی شما برای انجام کارتان که بسیار مهم است، تداخل نمی‌کند، اما همچنین تصدیق می‌کنید که ممکن است کارایی شما را کاهش دهد. برای اطمینان از اینکه 100% کار می‌کنید، قدم‌های شخصی را ذکر می‌کنید که برای بهبود مهارت‌های سازمان خود صرفاً به خاطر خودسازی انجام داده‌اید، که نشان‌دهنده سطحی از بلوغ و خودآگاهی است.

3. مشکل با DelegationSample

من گاهی اوقات وقتی احساس می کنم می توانم خودم کار را به خوبی انجام دهم، تفویض مسئولیت برایم دشوار است. با این حال، زمانی که در آخرین نقشم مدیر شدم، یادگیری تفویض وظایف بسیار مهم شد. برای حفظ حس کنترل در هنگام واگذاری وظایف، من یک سیستم مدیریت پروژه را برای نظارت بر پیشرفت یک پروژه اجرا کردم. این سیستم به من امکان داد تا توانایی خود را برای تفویض کارآمد بهبود بخشم. این پاسخ به شما امکان می دهد زمانی که یک نقش به آن نیاز دارد، توانایی خود را برای دنبال کردن یک مهارت جدید نشان دهید و نشان می دهد که شما قادر به انعطاف هستید، که برای رشد طولانی مدت بسیار مهم است. علاوه بر این، زمانی که به اجرای موفقیت‌آمیز فرآیند جدیدی اشاره می‌کنید که به شما امکان می‌دهد علیرغم ضعفتان در نقش گذشته خود موفق شوید، می‌توانید سطحی از ابتکار و رهبری را به نمایش بگذارید.

4. ترسو

بعضی از افراد اغلب از ترس جریحه دار کردن احساسات دیگران، هنگام ارائه بازخورد سازنده به همکاران یا مدیران ترسو می شوند. با این حال، اگر همکاری از شما بخواهد که برخی از بخش ها را ویرایش کنید و برای زمینه های بهبود بازخورد ارائه دهید. با تجربه‌ ای با او، متوجه خواهید شد که بازخورد وقتی به روش درست ارائه می‌شود، می‌تواند مفید باشد. پس می تواند در ارائه بازخورد بهتر تاثیر بگذارد و متوجه می شوید که می‌توانید از همدلی برای ارائه بازخورد متفکرانه و سازنده استفاده کنید.
این پاسخ به این دلیل کار می‌کند که توضیح داده‌اید چگونه می‌توانید یک نقطه ضعف را از طریق تجربه دنیای واقعی به نقطه قوت تبدیل کنید. به طور معمول، ترسو می تواند به عنوان یک نقص در محل کار دیده شود، به ویژه اگر یک نقش مستلزم ارائه بازخورد به دیگران باشد. در این مورد، می‌توانید با تأمل و تمرین متفکرانه نشان دهید که چگونه می‌توان از ترسو به عنوان نقطه قوت استفاده کرد.

5. عدم تدبیر

طبیعت رک و راست می تواند به شما این اجازه را بدهد که در طول سال ها به عنوان یک مدیر تیم موفق شوید، زیرا می توانید کارها را به نحو احسن انجام دهید و مردم اغلب از صداقت من قدردانی می کنند. با این حال متوجه می شوید که رک بودن هم همیشه مفید نیست. کارمندان در هنگام ارائه بازخورد به خوبی کار می‌کنند. برای مبارزه با این، شما برای ایجاد همدلی و روابط عمیق‌تر با کسانی که مدیریت می کنند کار کنید. علاوه بر این، یک دوره مدیریت رهبری می توانید بگذرانید تا توانایی خود را در ارائه تقویت کنید.
اغلب، جنبه‌های شخصیتی ما می‌توانند در بخش‌های خاصی از کار به ما کمک کنند، در حالی که در زمینه‌های دیگر مانع ما می‌شوند، این طبیعی است. با این حال، شما باید توانایی تشخیص اینکه چه زمانی شخصیت شما با عملکرد نقش شما تداخل دارد و چگونه می توانید آن را حل کنید، نشان دهید.
در این مثال ابتدا توضیح می‌دهید که چگونه طبیعت صریح شما به شما اجازه می‌دهد در موقعیت‌های خاص موفق باشید. سپس اشاره می‌کنید که می‌دانید رک بودن شما می‌تواند به عنوان عدم همدلی تلقی شود و مثال‌هایی از نحوه تلاش خود برای حل این موضوع ارائه می‌کنید. در نهایت، آگاهی شما از اینکه دیگران چگونه ممکن است شما را درک کنند، سطحی از هوش هیجانی را نشان می دهد که یک دارایی حیاتی برای یک رهبر تیم است.

6. ترس از سخنرانی در جمع

سخنرانی عمومی می تواند شما را عصبی کند. در حالی که شما در نقش خود به عنوان یک طراح وب نیازی به سخنرانی عمومی ندارید، هنوز احساس می کنید که این یک مهارت مهم است به خصوص وقتی می خواهید نظر خود را در یک جلسه ارائه دهید. برای مبارزه با این موضوع. ، می توانید با مدیرتان صحبت کنید و او شاید توصیه کند که در هر جلسه تیم برای چند دقیقه در مورد جدول زمانی پروژه، ضرب الاجل ها و اهداف خود هنگام توسعه یک وب سایت برای مشتری صحبت کنید. این تمرین به من این امکان را می دهد که آرامش داشته باشم و سخنرانی عمومی را به عنوان یک فرصت ببینم. برای کمک به اعضای تیمم کارهای خود را به طور موثر انجام دهند.
در این مثال شما به مهارتی اشاره می‌کنید که برای نقش قابل اجرا نیست، اما با این وجود برای بهبود آن تلاش کرده‌اید. این نشان دهنده تمایل شما برای برآوردن نیازهای تجاری بیش از حد لازم در نقش فعلی است که قابل تحسین است. علاوه بر این، اگر بتوانید نشان دهید که مایل هستید به جای اینکه منتظر باشید تا مدیرتان آن زمینه های بهبود را به شما پیشنهاد دهد، در زمینه هایی که می خواهید در آنها پیشرفت کنید، با مدیر خود ارتباط برقرار کنید، بسیار تاثیرگذار است. سطحی از بلوغ حرفه ای را نشان می دهد.

7. ضعف مهارت های تجزیه و تحلیل داده ها

من در تجزیه و تحلیل داده ها یا اعداد عالی نیستم. با این حال، می دانم که این نقص می تواند من را از درک عملکرد آنلاین محتوایم باز دارد. در آخرین نقشم، جلسات ماهانه ای را با مدیر SEO ترتیب دادم تا در مورد تجزیه و تحلیل و چگونگی ما صحبت کنم. پست‌ها اجرا می‌شدند. به‌علاوه، گواهی Google Analytics خود را دریافت کردم و به این نکته توجه می‌کنم که داده‌های مربوط به وبلاگ خود را به طور منظم تجزیه و تحلیل کنم. با این تلاش‌ها، تجزیه و تحلیل داده‌ها بسیار راحت‌تر شده‌ام.
در این مثال، می‌توانید تمایل خود را به فراتر رفتن از شرح شغل نشان دهید و فعالانه به دنبال مهارت‌هایی باشید که می‌تواند برای موفقیت شرکت شما به عنوان یک کل مفید باشد. این نوع ذهنیت اول شرکت، به مصاحبه گر نشان می دهد که شما برای تبدیل شدن به یک دارایی ارزشمند از خود وقف دارید و تمام تلاش خود را می کنید تا نیازهای کل بخش را درک کنید، نه فقط نقش خود را.

8. بلاتکلیفی

گاهی با ابهام و تصمیم گیری در زمانی که مسیرها مشخص نیستند دست و پنجه نرم می کنم. من از محیط کاری می آیم که همیشه دستورالعمل های واضح و مستقیم می دهد. من آنقدر تیم و رهبری قوی داشتم که تمرین زیادی برای تصمیم گیری در این زمینه نداشته ام. من با تکیه بیشتر به تجربیاتم و تمرین گوش دادن به قلبم روی این موضوع کار می کنم.
این پاسخ به این دلیل کار می کند که شما نشان می دهید که هم می توانید از یک رهبر پیروی کنید و هم مهارت های رهبری خود را تقویت کنید. اشکالی ندارد که در آن لحظه ندانیم چه کار کنیم. اعتراف به اینکه به رهبری قوی متکی بوده اید نشان می دهد که می توانید در صورت نیاز پیرو باشید، اما دانستن اینکه چه زمانی باید قدم بردارید نیز مهم است. با این پاسخ، شما نشان می‌دهید که اگر موقعیتی نیاز به قاطعیت داشته باشد، پیش قدم خواهید شد.

9. انتقاد شدید از خود

منتقد درونی من گاهی اوقات می تواند ناتوان کننده باشد. من به تولید کار خوب افتخار می کنم، اما احساس می کنم با احساس رضایت از آن دست و پنجه نرم می کنم، که در گذشته منجر به فرسودگی شغلی شده است. با این حال، من با مراقبت از خودم قبل و بعد از کار شروع به عقب نشینی از این صدای درونی کرده ام. من همچنین یاد می‌گیرم تشخیص دهم که چه زمانی منتقد درونی من درست می‌گوید و چه زمانی باید آن را رد کنم. این پاسخ به این دلیل کار می‌کند که ممکن است مصاحبه‌کننده شما با شما ارتباط برقرار کند؛ همه ما منتقدان درونی تندتری داریم. همچنین موثر است زیرا 1) نشان می‌دهد که شما پاسخگو هستید. مایل به کار بر روی نقاط ضعف خود در خارج از محل کار، نه فقط در ساعات کاری، و 2) این نشان می دهد که منتقد درونی شما ممکن است نکات معتبری داشته باشد. تشخیص اینکه چه زمانی باید آن را رد کنید، برای جلوگیری از فرسودگی شغلی و افزایش بهره وری کلیدی است. درک اینکه چگونه منتقد درونی ممکن است مانع شود. اخلاق کاری خوب نشان دهنده تمایل شما برای رشد و تبدیل شدن به یک کارگر موثر است.

10. مدیریت خرد

من قبلاً در صنایعی کار می کردم که باید اخلاق کاری محکمی را در کارمندانم پرورش می دادم. این سبک آموزش آنقدر در من جا افتاده است که فراموش کرده ام تشخیص دهم چه کسی ممکن است به آن مربیگری نیاز داشته باشد و چه کسی به آن نیاز ندارد. برای کار بر روی این نقیصه، کتاب‌هایی را در مورد اعزام مؤثر و تیم‌سازی مطالعه می‌کردم. یکی از تکنیک‌هایی که برای من کارساز است این است که به خودم اطمینان دهم که اگر انتظارات واضحی داشته باشم، تیمم از آن پیروی خواهد کرد. همچنین یاد گرفته‌ام که به اعضای تیمم اعتماد کنم.
اگر قبلاً در یک موقعیت رهبری بوده اید و برای یک نقش مدیریتی درخواست می دهید، این پاسخ بهتر جواب می دهد. با این حال، هنوز هم می‌توانید آن را در تجربیات گذشته که باید رهبری نشان می‌دادید، اعمال کنید. این پاسخ نشان می‌دهد که در حالی که ممکن است به راه‌اندازی خدمه یا تیم خود عادت داشته باشید، اما مایلید که زمانی را بپذیرید که روش شما مؤثرترین نیست. نشان دادن انعطاف پذیری خود توانایی شما را برای رشد نشان می دهد.

11. پرحرفی

من از ایجاد رابطه با همکارانم از طریق مشارکت در گفتگو لذت می برم و این یک مهارت تیم سازی عالی است. با این حال، من عادت دارم مکالمه را تا جایی پیش ببرم که ممکن است حواس دیگر همکاران را پرت کند. از آن زمان آموخته ام که راه های دیگری برای برقراری ارتباط با همکارانم وجود دارد و اگر در مورد روز آنها می پرسم، باید آن را مختصر بنویسم و خودم را به کارم هدایت کنم.” این پاسخ جواب می دهد زیرا به شما نشان می دهد. آگاه باشید که چگونه تمایلات پرحرفی شما ممکن است در محل کار شما را منحرف کند. اعتراف به آن به شجاعت زیادی نیاز دارد. همچنین نشان می دهد که شما مایل به ایجاد رابطه با همکاران هستید اما نه به قیمت بهره وری.

12. مشکل در حفظ تعادل بین کار و زندگی

شما می توانید در تعادل کار و زندگی مشکل داشته باشید، به خصوص پس از شروع کار از راه دور در طول همه گیری. این سطح استرس شما را به حدی افزایش داده که بهره وری به پایین ترین حد خود می رسد و بهترین ها را نمی توان برای کار انجام داد. اگر می خواهید که کار از راه دور را ادامه دهید، ساختار بیشتری را به روز خود اضافه کنید و زمان شروع و پایان دقیقی را ایجاد کنید. اینگونه می توانید در طول ساعات کاری بهبودهایی را در سطح تمرکزم مشاهده کنید.
در ابتدا، ممکن است این یک نقطه ضعف “قوت” به نظر برسد ریختن خود در کار عالی است، درست است؟ یعنی عاشق شغلت هستی. اما اگر بر بهره وری و روابط شما با همکاران تأثیر بگذارد، چندان عالی نیست. این پاسخ به این دلیل جواب می دهد که فقط نمی گوید: “من زیاد کار می کنم، بنابراین زندگی خانگی من آسیب می بیند.می گوید: من تا حد فرسودگی زیاد کار می کنم و متوجه شده ام که باید روزم را ساختار دهم. اگر در گذشته با مسائل مربوط به تعادل کار و زندگی دست و پنجه نرم کرده اید، مهم است که بیان کنید چگونه این تعادل را بازیابی می کنید و چگونه بر کار شما تأثیر گذاشته است.

 

درپایان

در هر نقطه ضعفی قدرتی نهفته است. صرف نظر از اینکه با اعداد و ارقام بد هستید یا تمایل دارید در تنظیمات گروهی صحبت نکنید، پشت هر نقطه ضعفی یک نقطه قوتی وجود دارد. قدرت در نحوه کار شما برای غلبه بر آن است. تکیه بر هم تیمی های خود که در آن زمینه ها عالی هستند، راهی عالی برای نشان دادن این است که در تیم به خوبی کار خواهید کرد و می دانید چگونه از منابع خود برای حل مشکلات استفاده کنید. گذراندن دوره های توسعه حرفه ای نشان می دهد که شما مایل به کار در جهت بهبود هستید. مهم نیست که کدام یک از این پاسخ ها را با تیم استخدام کننده به اشتراک می گذارید، آنها بسیار خوشحال خواهند شد که به رشد شما و فراتر از انتظارات نقش کمک کنند.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید