10 تفاوت بین استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک

10 تفاوت بین استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک
در این پست می‌خوانید:

تفاوت هایی بین استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک

اگر تا به حال در زمینه فناوری کار کرده باشید یا با آن آشنایی داشته باشید، به احتمال زیاد کارآفرینانی را می شناسید که بدون وقفه استارت آپ های جدیدی راه اندازی می کنند. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که استارت آپ در واقع چیست؟ آیا این فقط یک کلمه متداول برای یک شرکت در حال توسعه سریع است؟ یا شاید تفاوت واقعی بین چیستی استارت آپ و نحوه شناسایی کسب و کار کوچک وجود دارد. استارت‌آپ‌های نوآورانه و کسب‌وکارهای کوچک مانند یک کودک و یک خردسال هستند. هر دو کوچک هستند و با تعریف قانون تجارت کوچک و متوسط مطابقت دارند. اینجاست که شباهت آنها به پایان می رسد. بیایید تفاوت بین استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک را ببینیم!

1. نوآوری ها

یکی از مهم ترین تفاوت های استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک، نوآوری محصول یا خدمات است.
کسب و کارهای کوچک هیچ ادعایی در مورد منحصر به فرد بودن ندارند. کسب و کار شما یکی از بسیاری از مشاغل است (به عنوان مثال آرایشگاه، رستوران، دفتر حقوقی، وبلاگ/وبلاگ ویدیویی و …). با شروع یک کسب و کار، می توانید به راحتی راه حل های را دنبال کنید.
نوآوری ها مهمترین چیز برای یک استارتاپ هستند. استارت‌آپ‌ها برای ایجاد چیزی جدید و بهبود آنچه در حال حاضر وجود دارد، ساخته شده‌اند. به عنوان مثال ممکن است یک وجه جدید از کالاها (دستگاه های پوشیدنی)، یک مدل کسب و کار جدید یا یک فناوری که هنوز کسی نمی داند (چاپ سه بعدی) ایجاد کند.

 

2. دامنه ها

کسب و کار شما به چه حوزه هایی خواهد رسید؟
کسب‌وکارهای کوچک در محدوده‌های تعیین‌شده توسط خود یک تاجر پیشرفت می‌کنند. به عبارت دیگر، محدودیت هایی برای رشد شرکت ایجاد می کنید و بر خدمات دهی به حلقه خاصی از مشتریان تمرکز می کنید.
یک استارتاپ به عنوان یک قاعده هیچ محدودیتی برای رشد خود قائل نیست و بر کسب سهم هر چه بیشتر بازار تمرکز دارد. شما آماده هستید تا نفوذ خود را افزایش دهید تا زمانی که در صنعت پیشرو شوید.

 

3. نرخ رشد

کسب و کار شما چقدر سریع رشد خواهد کرد؟
کسب و کار کوچک باید به سرعت رشد کند، اما یک کار با اولویت بالا کسب سود است. هنگامی که یک کسب و کار مزایایی را باز می کند، رشد آن در صورت لزوم و در صورت لزوم اتفاق می افتد.
استارت آپ همیشه باید رشد کند و در کوتاه ترین زمان ممکن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر ایجاد کند. شما باید بتوانید موفقیت شرکت را در سراسر جهان بازتولید کنید.

 

4. سود

کسب و کار چقدر زود پرداخت می شود و چقدر می توان درآمد داشت؟
کسب و کار کوچک بر کسب درآمد و در صورت امکان سود از همان روز اول متمرکز است. سود بسته شدن شرکت به مدیر بستگی دارد چه رسد به برنامه ریزی برای گسترش کسب و کار.
ممکن است ماه ها یا حتی سال ها طول بکشد تا یک استارت آپ به اولین درآمد برسد. هدف اصلی ایجاد محصولی است که مصرف کنندگان آن را دوست داشته باشند و آن را وارد بازار کنند. اگر این هدف محقق شود، سود شرکت میلیونی خواهد بود. (به عنوان مثال، ارزیابی فعلی شرکت اوبر 50 میلیارد دلار است)

 

5. امور مالی

چقدر می خواهید سرمایه گذاری کنید؟
کسب و کار کوچک. برای شروع کسب و کار خود، به عنوان یک قاعده پس انداز خصوصی، سرمایه گذاری از طرف خانواده، دوستان، اعتبارات بانکی و یا وجوه سرمایه گذار انجام می شود. با این حال، هدف شما این است که خودکفا باشید، به همین دلیل است که باید مراقب بدهی های خود باشید تا زمانی که قرار است روزی همه این پول ها با بهره بازگردانده شوند.
بسیاری از استارت آپ ها از پروژه ها با وسایل شخصی یا با کمک اعضای خانواده و نزدیکان اجرا می شوند. با این حال، تامین مالی جمعی روز به روز محبوب تر می شود. وام های مالی از سرمایه های خطرپذیر است. استارت‌آپ باید به مرحله توسعه برسد، به همین دلیل است که قبل از شروع سود، به سرمایه اضافی نیاز دارد. یادآوری این نکته مفید است که سرمایه گذاران منتظر بازده مالی اضافی هستند که فشار بیشتری بر شرکت ایجاد می کند.

 

6. فن آوری ها

آیا فناوری هایی وجود دارد که برای اداره یک تجارت استفاده می شود؟
در کسب و کار کوچک هیچ فناوری خاصی مورد نیاز نیست. بسیاری از راه‌حل‌های فن‌آوری خارج از بعدهایی که می دانیم وجود دارد که باید برای دستیابی به اهداف اصلی کسب‌وکار به کار گرفته شوند. فن آوری ها در حوزه بازاریابی، راه حل های حسابداری و … .
استارت آپ فناوری ها اغلب محصول اصلی استارت آپ ها هستند. اما حتی اگر اینطور نباشد، استارت‌آپ نمی‌تواند از فناوری‌های جدید برای دستیابی به رشد سریع و افزایش مقیاس استفاده کند.

 

7. چرخه زندگی

کسب و کار شما تا چه مدت ادامه خواهد داشت؟
کسب و کار کوچک. 32 درصد از شرکت ها در سه سال اول تعطیل می شوند که در مقایسه با استارت آپ ها بد نیست.
استارت آپ 92 درصد از شرکت ها در طول سه سال اول تعطیل می شوند.
پس باید حواستان به کسب و کارتان باشد.

 

8. تیم و مدیریت

چند کارمند باید استخدام شود؟

برای یک کسب و کار کوچک معمولاً تعداد زیادی کارمند استخدام می‌شوند، به طوری که یک شرکت در محدوده محدودیت‌های رشد کار می‌کند.
مدیر استارت‌آپ باید از همان ابتدا یک رهبر و ویژگی‌های مدیریتی را توسعه دهد تا زمانی که استارت‌آپ باید با بیشترین سرعت ممکن رشد کند. همانطور که شرکت توسعه می یابد، شما باید با تعداد فزاینده ای از کارکنان، سرمایه گذاران، مدیران و سایر طرف های مرتبط کار کنید.

 

9. روش زندگی

کار و زندگی خصوصی شما چگونه با هم ترکیب خواهند شد؟

کسب‌وکارهای کوچک در مقایسه با استارت‌آپ‌ها، ریسک و وظایف کمتری را متحمل می‌شوند. که باعث می شود تا جایی که می توان کار و زندگی شخصی را به خوبی ترکیب کرد. در عین حال، زندگی یک تاجر پر از تماس های ناشناخته برای کسانی است که از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر کار می کنند. بنابراین، در یک مرحله بسیار ابتدایی، هر کسب و کاری به تلاش زیادی نیاز دارد. اما با گذشت زمان نسبت کار و زندگی شخصی باید متعادل باشد.
استارت آپ اگر سرمایه سرمایه گذاران وجود داشته باشد، شرکت زودتر شروع به سود می کند. با توجه به آن، زمانی برای از دست دادن وجود ندارد. در کنار شما افرادی هستند که صبر می کنند تا چیزی غیر قابل باور خلق کنید. بنابراین، تعادل بین کار و زندگی شخصی قابل بحث نیست. کار، کار و دوباره کار!

 

10. استراتژی خروج

و آخرین مورد اما نه کم اهمیت ترین در لیست ما از تفاوت های اصلی بین استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک، استراتژی خروج است.

کسب و کار شما به چه چیزی ختم خواهد شد؟

کسب و کار کوچک: دو نسخه در اینجا ایجاد می کند: آن را به یک تجارت خانوادگی تبدیل کنید یا آن را بفروشید.

استارت آپ معمولاً از طریق یک معامله بزرگ در فروش یا عرضه عمومی اولیه به سمت مرحله بعدی حرکت می کند.

 

آیا ممکن است یک کسب و کار کوچک به یک استارت آپ تبدیل شود یا برعکس؟

بله، احتمالاً اما همه چیز به تصمیم مدیر بستگی دارد. گاهی اوقات بستگی به نیات بنیانگذار دارد (به این معنی که آیا مایل است یک شرکت در نقش دیگری دیده شود)، گاهی اوقات مشروط به عوامل خارجی (تغییر تقاضای محصول، شرایط بازار) است.

درپایان
در هر صورت، بسیار مهم است که تفاوت‌های بین استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک را درک کنید و بدانید چه چیزی بیشتر از همه برای شما مناسب است. این توانایی به شما این امکان را می دهد تا با همبستگی امکانات و انتظارات خود بهترین برنامه را برای دستیابی به اهداف مورد نظر انتخاب کنید.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید