چگونه اکانت اینستاگرام را مدیریت کنیم؟

چگونه اکانت اینستاگرام را مدیریت کنیم؟
در این پست می‌خوانید:

مدیریت اینستاگرام به طور موثر

اینستاگرام بیش از 2 میلیارد کاربر فعال ماهانه در سراسر جهان دارد و در بین پنج پلتفرم پرکاربرد رسانه های اجتماعی قرار دارد. بنابراین، به جرات می توان گفت که مخاطبان سازمان شما در میان تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام هستند.
اما چگونه می‌توانید یک مدیر مؤثر اینستاگرام باشید که می‌تواند از مخاطبان هدف برند خود در پلتفرم استفاده کند؟ برای اینکه برای موفقیت آماده شوید، در اینجا چند نکته، ابزار و توصیه‌های حرفه‌ای وجود دارد که شما را به یک مدیر عالی اینستاگرام تبدیل می‌کند.

نکات مدیریت اینستاگرام

در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید به عنوان مدیر اینستاگرام انجام دهید تا حضور برند خود را در این پلتفرم تقویت کنید.

1. بهترین شیوه های اینستاگرام را دنبال کنید.

مطمئن شوید که تمام پست‌های اینستاگرام شما از بهترین روش‌ها برای افزایش قابلیت کشف و تعامل پیروی می‌کنند. یکی از بهترین روش ها ایجاد محتوای جذاب است. برای Reels، محتوای جذاب به معنای جلب توجه مخاطب با انتقال و جلوه‌ها، متن زمان‌بندی شده و صدای جالب است.

برای جذاب‌تر کردن عکس‌هایتان، از رنگ‌هایی استفاده کنید که با برند شما همخوانی دارند. اینستاگرام پیشنهاد می کند از نور طبیعی برای تصاویر روشن و متعادل استفاده کنید. این پلتفرم همچنین کسب‌وکارها و سازندگان را تشویق می‌کند تا محصولات خود را با نشان دادن در حال استفاده برجسته کنند.

با ترکیبی از فیلم ها یا عکس ها چرخ فلک ایجاد کنید تا داستانی را تعریف کنید. جذاب ترین محتوای خود را در اسلاید اول نمایش دهید و از زوایای مختلف برای برجسته کردن مزایا و ویژگی های محصول خود استفاده کنید.

مطمئن شوید که همه پست‌های شما دارای یک عنوان قانع‌کننده است که با مهم‌ترین اطلاعات شروع می‌شود و کوتاه و دقیق است. از صدای برند ثابت استفاده کنید و مخاطبان خود را تشویق کنید تا اقدام کنند («همین امروز تماس بگیرید!»؛ «اکنون بخرید!»).

در نهایت، از برچسب ها استفاده کنید تا پست های خود را راحت تر پیدا کنید. برچسب‌ها شامل هشتگ‌های مرتبط با کسب‌وکار شما هستند، مانند #بهبود خانه اگر کالاهای بهبود می‌فروشید یا #مد اگر یک برند مد یا لباس هستید. همچنین باید شرکا و همکاران خود را در مواقع لزوم تگ کنید تا آنها را در گفتگو بگنجانید. برای کمک به مشتریان برای یافتن کسب و کار شما، مکان کسب و کار خود را برچسب گذاری کنید.

پیشنهاد: 

اینستاگرام حلقه ها (ریلز)را در اولویت قرار می دهد، بنابراین سعی کنید اغلب از حلقه ها (ریلزها) در محتوای اینستاگرام خود استفاده کنید، به خصوص حلقه هایی که ویژگی های کلیدی محصول یا خدمات شما را برجسته می کنند.

2. پروفایل خود را بهینه کنید.

اینستاگرام خود را بهینه کنید تا پیدا کردن آن آسان باشد و برند شما را متمایز کند. یک کلمه اصلی در نام و نام کاربری اینستاگرام برند قرار دهید. به عنوان مثال اگر برند شما در طراحی داخلی کار می کند، عبارت اصلی «داخلی» را برای جذب کاربرانی که کلمه را در نوار جستجوی اینستاگرام جستجو می کنند، وارد کنید.

همچنین باید از کلمات کلیدی در بیو و کپشن های پروفایل خود استفاده کنید تا پروفایل خود را برای نتایج جستجو بهینه کنید و در صفحه کاوش اینستاگرام قرار بگیرید. کلمات کلیدی همچنین هشتگ های عالی را ایجاد می کنند که می تواند به کاربران کمک کند صفحه شما را کشف کنند.

پیشنهاد:

به حساب های سایر شرکت ها در صنعت خود نگاه کنید تا ببینید آنها اغلب از چه کلمات کلیدی در محتوای اینستاگرام خود استفاده می کنند.

3. به نظرات و پیام های مستقیم پاسخ دهید.

مدیریت یک اکانت اینستاگرام فقط ارسال محتوا نیست، بلکه در مورد ایجاد جامعه نیز هست. برای توسعه و حفظ مخاطبان خود در اینستاگرام، به سوالات پاسخ دهید، از فالوورهای خود برای حمایت آنها تشکر کنید، آنها را از محصولات و خدمات آینده مطلع کنید و منبعی پاسخگو از دانش در مورد برند خود باشید.

پیشنهاد:

مصرف کنندگان ترجیح می دهند با مردم و نه فقط با برندها تعامل داشته باشند، بنابراین دانستن اینکه شخصی پشت حساب وجود دارد که به سؤالات پاسخ می دهد، تعامل می کند و اطلاعات ارائه می دهد، آرامش بخش است و باعث ایجاد اعتماد بین مخاطبان شما می شود.

4. صدای برند ثابتی داشته باشید.

ماموریت برند خود را درک کنید و صدای برند ثابتی را ایجاد کنید که با چشم انداز آن مطابقت دارد. برای ثابت نگه داشتن صدای برندتان، یک راهنمای سبک برای خود و تیمتان ایجاد کنید تا هر زمان که در اینستاگرام خود پست می‌کنید یا با فالوورها در تعامل هستید، آن را دنبال کنید.

پیشنهاد:

یک پالت رنگ ثابت نیز می تواند بخشی از صدای برند شما در اینستاگرام باشد.

ابزارهای مدیریت اینستاگرام

ابزارهای زیر به شما کمک می کنند تا نمایه برند خود را به طور مؤثر مدیریت کنید تا آن را متمایز کنید.

1. بینش اینستاگرام

Instagram Insights یک ابزار پلتفرمی است که به کاربران اجازه می دهد فالوورها و عملکرد را ردیابی کنند. با Instagram Insights، می‌توانید اطلاعات ارزشمندی در مورد حساب‌هایی که به آن‌ها دسترسی پیدا کرده‌اید یا درگیر شده‌اید، کل فالوورهایتان، محتوای به اشتراک‌گذاشته‌شده، تعاملات و بازی‌هایتان را دریافت کنید. اطلاعات جمع‌آوری‌شده از این ابزار شما را در جریان روندها، محتوایی که مخاطبان شما از آن لذت می‌برند و نوع محتوایی که حساب شما عملکرد خوبی دارد، بروز نگه می‌دارد.
این ابزار فقط در اپلیکیشن موبایل اینستاگرام موجود است.

2. Iconosquare

Iconosquare یک پلتفرم تجزیه و تحلیل و مدیریت رسانه های اجتماعی است که بینش های عمیقی را ارائه می دهد که به کاربران کمک می کند تا عملکرد ارگانیک و پولی را اندازه گیری کنند، محک بزنند و بهبود بخشند. این پلتفرم همچنین به اشتراک گذاری معیارهای کلیدی با تیم شما را با امکان ایجاد و خودکارسازی گزارش ها آسان می کند. این گزارش‌ها همچنین می‌توانند به صورت فایل‌های PDF یا CSV برای تیم شما دانلود و به اشتراک گذاشته شوند.
Iconosquare همچنین ابزارهای ردیابی رقبا و صنعت را برای پیگیری رقابت و نشان دادن مقایسه عملکرد شما با سایر بخش‌های صنعت ارائه می‌دهد. سایر ابزارهای مفید عبارتند از یک زمانبندی بصری و توانایی مدیریت چندین پروفایل به طور همزمان.

3. مدیر تبلیغات

Ads Manager ابزار همه کاره متا برای ایجاد، مدیریت و ردیابی عملکرد تبلیغات در ویژگی های متا از جمله اینستاگرام است. با مدیر تبلیغات، می توانید:

  • تبلیغات کاملاً جدید ایجاد کنید.
  • مخاطبان خود را برای هدف گذاری هوشمندتر تعریف کنید.
  • بودجه تبلیغات خود را تنظیم و مدیریت کنید.
  • تبلیغات را در چندین برنامه اجرا کنید.
  • Ad Manager همچنین به کاربران اجازه می دهد تا کمپین ها را تنظیم کنند، عملکرد تبلیغات را آزمایش کنند و بینش در زمان واقعی را دریافت کنند.

 

 

شیوه و ابزار مدیریت اینستاگرام

 

چگونه اینستاگرام را مدیریت کنیم: نکات و ترفندهای حرفه ای

ما با شش مدیر اینستاگرام صحبت کردیم تا بهترین نکات و ترفندهای خود را در مورد مدیریت اکانت اینستاگرام به ما ارائه دهند. بیایید به اسرار تجاری که مدیران اینستاگرام به آن سوگند می خورند بپردازیم.

1. روی تعامل تمرکز کنید.

پیشنهاد ارزش اصلی اینستاگرام این است که این پلتفرم افراد و چیزهایی را که دوست دارند گرد هم می آورد. به همین دلیل است که تعامل یک معیار برتر برای این پلتفرم است.
وانا کوراپاتی، استراتژیست بازاریابی دیجیتال و مدیر رسانه های اجتماعی، می گوید: “من همیشه سعی می کنم با گنجاندن برخی از آنها در پست هایم، مخاطبانم را درگیر کنم. این کار مخاطبان من را برای گفتگوی معنادار دور هم جمع می کند.”
کوراپاتی از یک تاکتیک واضح برای یک هدف خاص استفاده می کند، به این معنی که او یک هدف هوشمند (SMART) ایجاد کرده است هدفی که خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان است.

به احتمال زیاد با این ویژگی ها به اهدافی دست یابید.

به عنوان مثال هدف شما در اینستاگرام باید بیشتر از افزایش آگاهی باشد. شما باید بدانید که از چه تاکتیک‌هایی استفاده خواهید کرد و چگونه می‌توانید آن را دقیقاً اندازه‌گیری کنید، خواه از طریق تعداد فالوور، برداشت‌ها، دسترسی یا تعامل باشد.

کوراپاتی هدف خود از آگاهی از برند را از طریق معیارهای تعامل اندازه گیری می کند. او می‌گوید: “انگیزه اصلی من در اینستاگرام افزایش آگاهی است، بنابراین تعداد فالوورها، برداشت‌ها و دسترسی را دنبال می‌کنم.”

علاوه بر این، او همچنین روند خود را به طور مداوم ارزیابی می کند.

او می گوید: “من از تجزیه و تحلیل اینستاگرام به طور فعال در کمپین هایم استفاده می کنم تا تعامل را درک کنم و به طور مداوم استراتژی خود را تغییر دهم. ارزیابی نکردن تجزیه و تحلیل اینستاگرام شما می تواند منجر به هدف قرار دادن مخاطبان اشتباه و جذب بازدیدکنندگان نامربوط شود.”

2. ارتباط عاطفی ایجاد کنید.

یکی از راهکارهای اصلی ایجاد یک ارتباط عاطفی است. اینستاگرام این کار را آسان می کند زیرا می توانید مستقیماً با مصرف کنندگان و مشتریان ارتباط برقرار کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از ویژگی‌های تعاملی مانند نظرسنجی یا پاسخ دادن سریع به نظرات انجام دهید.
علاوه بر این، ایجاد یک ارتباط عاطفی به شما کمک می کند تا اعتماد مخاطبان خود را افزایش دهید.
برای پیگیری ارتباط عاطفی با مخاطبان خود می توانید به نظرات خود نگاه کنید. اینها معیارهای خوبی هستند زیرا زمان زیادی را برای کاربر صرف می کند و الگوریتمی را نشان می دهد که مردم با محتوای شما درگیر هستند.

3. با برندسازی بصری خود سازگار باشید.

اگرچه ما از روزهای برنامه ریزی کامل شبکه اینستاگرام شما گذشته ایم، برندسازی بصری هنوز مهم است.
«اهمیت برندسازی بصری ثابت در سراسر اینستاگرام را نادیده نگیرید که شامل پست‌ها، استوری‌ها، ریلزها، ویدیوی زنده و کاورهای برجسته شما می‌شود.»
همانطور که افراد بیشتری برای محصولات و برندها در پلتفرم جستجو می کنند، پروفایل اینستاگرام خود را مانند هر صفحه فرود دیگری در نظر بگیرید.

شما می خواهید صفحه شما به محض اینکه شخصی به صفحه شما رسید به صورت بصری با نام تجاری شما ارتباط برقرار کند. اینستاگرام یک پلتفرم بسیار بصری است، بنابراین از آن با ظاهر و احساس ثابت برای افزایش یادآوری برند به نفع خود استفاده کنید.

4. از استوری اینستاگرام استفاده کنید.

با استوری‌های اینستاگرام، می‌توانید هر روز خود را برای مخاطبان خود یادآوری کنید و باید این کار را انجام دهید زیرا استوری یکی از بهترین راه‌ها برای جلب توجه مخاطبان است.
اگر داستان‌های شما تبدیل به داستانی شود که مخاطبان شما دائماً آن را تماشا می‌کنند، بیشتر در فید ( فید اینستاگرام مانند صفحه اول گوگل هست که همه برای حضور در آن تلاش کرده و با هم رقابت می‌کنند)آن‌ها نشان داده می‌شوید.

ما استوری های اینستاگرام را دوست داریم و احتمالاً مخاطبان شما نیز همینطور هستند. با ارسال مطالب خود، آنها را در آنجا ملاقات کنید و آنها را با نظرسنجی، آزمون ها و سوالات پلتفرم درگیر کنید. این استیکرها به ایجاد داستان‌های شما سرگرم‌کننده، خاطره‌انگیز و چیزی است که باید منتظر آن در فید باشید.

5. همه چیز را تست کنید.

مانند هر روند دیگری، شما نباید فوراً به هر مدی بپردازید.
روندها را خریداری نکنید، آنها را آزمایش کنید. هرکسی که با آنها صحبت می کنید (از جمله همه افراد در این پست وبلاگ!) نکات و ترفندهای خود را خواهند داشت. نکته مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که که آنچه برای یک حساب کار می کند ممکن است برای شما کار نکند.
به همین دلیل است که باید تست کنید، یاد بگیرید و تکرار کنید.
و به یاد داشته باشید، برای هر استراتژی که آزمایش و اجرا می کنید، می خواهید تمرکز مشتری خود را حفظ کنید.
هندریکسون می‌گوید: هرگز مخاطبان خود را فراموش نکنید. مردم می‌خواهند بخشی از مکالمه شما در اینستاگرام باشند.

6. برای مخاطبان خود ارزش قائل شوید در حالی که هوشمندانه کار می کنید، نه سخت تر.

بهترین کاری که می توان در اینستاگرام انجام داد، ارائه ارزش به مخاطبان است.
«مطمئن شوید که هر پست هم خلاقیت و هم عنوان به عنوان عناصر مستقل ارزشی برای مخاطبان شما فراهم می‌کند.»
هنگامی که به این نتیجه رسیدید، باید هوشمندانه تر کار کنید، نه سخت تر. اما چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟

وقتی از قبل پست ایجاد می کنید، می توانید از همان فونت ها و رنگ ها استفاده کنید و برای ویژگی های تعاملی مانند نظرسنجی یا سؤال برنامه ریزی کنید. این به شما کمک می کند تا فید خود را یکنواخت کنید.

 

در پایان

در حالی که این اسرار تجاری از مدیران رسانه های اجتماعی برای هر کسی که در اینستاگرام شروع به کار می کند مفید است، به یاد داشته باشید که آنها را در حساب خود آزمایش کنید. ضروری است که هر استراتژی را که برای تیم رسانه های اجتماعی خود استفاده می کنید آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی جواب می دهد.

دیدگاه‌ها ۰
ارسال دیدگاه جدید